Tour Salon 2023

Targi Tour Salon, organizowane corocznie w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich, to ponad trzydzieści lat doświadczenia w inspirowaniu turystów, podpowiadania nowych destynacji, jak również w wymianie myśli i doświadczeń profesjonalistów z branży. I chociaż imprezy targowe ewoluują i zmieniają się z każdym rokiem, a konkurencja ze strony eventów online jest silna, to Tour Salon niezmiennie jest jednym z liderów polskich targów turystycznych. Oczywiście również i my uczestniczyliśmy w tegorocznej edycji. Przez trzy targowe dni pawilon 8a wypełnił się wystawcami i odwiedzającymi z całej Polski.

Nasze stoisko o powierzchni 36 metrów dzieliśmy z landem Hesja – partnerem Wielkopolski w Niemczech oraz naprzemiennie z Lotniskiem Leszno – organizatorem Antidotum Airshow Leszno i miastem Pyzdry. Ci ostatni zrobili furorę przyjeżdżając w historycznych strojach i przywożąc ze sobą słynną armatę. W hali wystawiło się również kilkanaście polskich regionów, miasta, uzdrowiska oraz topowe atrakcje turystyczne. Międzynarodowego klimatu imprezie nadały ekspozycje z Czech, Finlandii oraz pokaźne stoisko kraju partnerskiego imprezy – Madagaskaru. Przez trzy dni życiem tętniła również targowa scena, a gwiazdą imprezy był Robert Makłowicz.

Pierwszego dnia targów miało również miejsce wręczenie nagród w konkursie Róża Regionów, który był organizowany po raz dwunasty. Wydane przez nas przewodniki kajakowe:

👉 Szlaki kajakowe w Wielkopolsce. Informator dla początkujących
👉 Wielkopolska dla wytrawnych kajakarzy
zajęły pierwsze miejsce w plebiscycie w kategorii “seria wydawnicza”, natomiast książeczka dla dzieci “Kajko Kokosz na Szlaku Piastowskim” otrzymała wyróżnienie.

Podczas wydarzenia nie zabrakło również okazji do spotkania z Kajkiem i Kokoszem, ambasadorami Szlaku Piastowskiego. Można było również wziąć udział w konkursie, w którym nagrodami były wyjątkowe gadżety z postaciami obu wojów i motywami ze Szlaku Piastowskiego.

Galeria


Tour Salon w mediach

Przez targowe hale przewinęło się również sporo ekip medialnych, relacjonujących wszystkie odbywające się w tym czasie imprezy. Część z nich zawitała również i na nasze stoisko. Poniżej linki do dwóch materiałów, przygotowanych przez telewizję WTK i TVP Poznań.

WTK: Na MTP deski, kajaki i kampery. Trwają targi turystyczne

TVP POZNAŃ: Ta branża w Wielkopolsce ma się świetnie