Szlak Piastowski z psem

To zupełna nieprawda, że wakacje z psem muszą ograniczać się tylko do spacerów po lesie, górach i ewentualnie agroturystyki, a jeśli chcemy wyruszyć na szlaki kulturowe, to jedynym rozwiązaniem wydaje się hotel dla psów. Jak udowodniliśmy wspólnie z Oliwią i Łukaszem, a także z Boną i Colą – autorami (i bohaterkami) instagramowego profilu Wędrówki z psem, dog friendliness, czyli otwartość na czworonożnych turystów ma się doskonale w Wielkopolsce i na Szlaku Piastowskim.

Zaczęliśmy w Poznaniu, goszcząc w hotelu DeSilva Premium i spacerując po mieście, odwiedzając wszystkie najciekawsze zabytki stolicy Wielkopolski. Następnie skierowaliśmy się do Pobiedzisk, do Skansenu Miniatur Szlaku Piastowskiego. Stąd tylko kilka kilometrów dzieliło nas od Ostrowa Lednickiego. Tu warto odnotować, jak otwartym na zwierzęta miejscem jest Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy (łącznie ze skansenem na wyspie). Podobna sytuacja ma miejsce w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, gdzie wejście z psem nikogo nie dziwi. W Gnieźnie nie brakuje też innych miejsc dog friendly. W hotelu Ibis Styles, od wejścia czekają miski z wodą, natomiast w Dobrym Browarze jest nawet osobne menu dla psów. Ostatniego dnia zaś, zwiedzaliśmy Pyzdry, gdzie również można odwiedzić muzeum wspólnie z czworonogiem, przejść się nadwarciańską promenadą i zajrzeć do wnętrza wiatraka.

Filmy i zdjęcia z wyjazdu będą publikowane na profilu Wędrówki z psem przez kolejnych sześć tygodni. Zaobserwujcie ich koniecznie, bo poza Wielkopolską można tam znaleźć inspiracje na podróże z psem po całej Polsce.