Jesteś tu: O nas

Wielkopolska Organizacja Turystyczna

Czy Wielkopolska jest regionem turystycznym? My wierzymy głęboko, że tak!
Dlatego naszą codzienną pracą i podejmowanymi działaniami staramy się pokazać jak ciekawa i fascynująca jest Wielkopolska i przyciągnąć do jej odwiedzenia coraz więcej osób, jak również budować sieć współpracy na rzecz rozwoju turystyki w naszym regionie.

Wielkopolska Organizacja Turystyczna jest stowarzyszeniem zrzeszającym podmioty działające na rynku turystycznym – samorządy, touroperatorów, hotele, muzea i instytucje kultury, obiekty konferencyjne oraz lokalne stowarzyszenia. Dzięki takiej współpracy możliwe jest łatwiejsze osiągnięcie celu, jakim jest rozwój i promocja turystyki w Wielkopolsce i budowanie silnej marki naszego regionu.

Historia

Nasze stowarzyszenie rozpoczęło działalność w 2004 roku z inicjatywy Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz 17 innych członków – założycieli. Od tego czasu dynamicznie się rozwijamy, zrzeszając obecnie ponad setkę instytucji. Kierunki działań Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej wyznacza Walne Zebranie Członków oraz Zarząd. Codzienną pracą zajmuje się natomiast nasz zespół.

Wielkopolska Organizacja Turystyczna w liczbach

Lat działalności
Członków
Imprez targowych
Projekty zrealizowane ze środków Unii Europejskiej

Co robimy?

Integrujemy, promujemy i kreujemy. Rdzeniem tego co robimy zawsze jest budowanie wizerunku Wielkopolski jako atrakcyjnej i przyjaznej destynacji turystycznej. Realizujemy to zarówno w skali makro – organizując ogólnopolskie kampanie promocyjne czy prowadząc Wielkopolski Portal Turystyczny, jak i włączając się w małe, lokalne inicjatywy. Tworzymy platformę współpracy, dzięki której można lepiej wykorzystać efekt synergii pomiędzy naszymi członkami i stworzyć rozpoznawalną markę regionalną.

Promocja istniejących obiektów  to jednak nie wszystko. Realizujemy liczne projekty, których celem jest tworzenie oraz rozwój nowych atrakcji i produktów turystycznych. Do naszych największych sukcesów należą Wielka Pętla Wielkopolski oraz Szlak Piastowski, ale na wsparcie mogą liczyć także lokalne produkty.

Prowadzimy też działalność wydawniczą, organizujemy szkolenia oraz koordynujemy system informacji turystycznej w Wielkopolsce. Zawsze staramy się też wspierać naszych członków w rozwoju turystyki na poziomie lokalnym.