Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny Wielkopolski

W tym roku po raz pierwszy oficjalnie wybierzemy najlepsze produkty turystyczne z naszego regionu! Właśnie rusza pierwsza edycja Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Wielkopolski, będącego zarazem przepustką do ogólnopolskiej edycji plebiscytu, organizowanej przez POT. To doskonały moment aby podnieść rangę zmagań na poziomie regionalnym, co będzie doskonałym odzwierciedleniem wciąż rosnącego poziomu profesjonalizmu oferty turystycznej Wielkopolski.

Konkurs na najlepszy produkt turystyczny

Udział w konkursie to szansa na promocję swojej oferty, wzmocnienie jej rozpoznawalności, ale także prestiż i szansa dołączenia do grona najlepszych. Zwycięzcy edycji regionalnej będą reprezentować Wielkopolskę w rywalizacji o Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej. Nagrodą główną konkursu ogólnopolskiego jest udział w dużej, wysokobudżetowej kampanii promocyjnej. Warto tez przypomnieć, że w tym roku Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT obchodzi swoje dwudziestolecie!

Swoje produkty mogą zgłaszać właściciele oraz zarządcy obiektów turystycznych z Wielkopolski, takich jak: muzea, parki rozrywki, szlaki turystyczne, czy wyróżniające się obiekty noclegowe, jak również organizatorzy wydarzeń. Zgłoszenie do udziału w konkursie odbywa się przez formularz online, przygotowany na stronie internetowej POT: konkurs.pot.gov.pl

Chęć udziału w konkursie można przesyłać za pomocą formularza do 3 września 2023 roku. Zwycięzcy otrzymają tytuł Najlepszego Produktu Turystycznego Wielkopolski. Ogłoszenie wyników nastąpi w trakcie regionalnych obchodów Światowego Dnia Turystyki (22 września).

Zwycięzcy będą reprezentować województwo wielkopolskie w etapie ogólnopolskim konkursu, który potrwa od 25 września do 27 października. Rozstrzygnięcie całości konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 28 listopada w Warszawie.

W etapie ogólnopolskim nagrody przyznawane są w czterech kategoriach:

  • Certyfikat POT
  • Certyfikat Internautów
  • Turystyczne Odkrycie Roku
  • Złoty Certyfikat POT

Najbardziej prestiżowym wyróżnieniem, którego wybór wzbudza najwięcej emocji, jest Złoty Certyfikat. Kapituła konkursu może go przyznać produktowi turystycznemu najwcześniej po trzech latach od daty przyznania Certyfikatu POT. Nagroda „Turystyczne Odkrycie Roku” dedykowana jest produktom, które na rynku są stosunkowo krótko, bo mniej niż dwa lata, ale drzemie w nich duży potencjał.

Wszystkie certyfikowane w etapie ogólnopolskim produkty turystyczne wezmą udział w programie promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Nagrodą dla zdobywcy Złotego Certyfikatu POT jest kampania promocyjna o wartości nie niższej niż 200 tys. złotych. Zwycięzcy etapu regionalnego zostaną objęci akcją promocyjną przygotowaną przez Wielkopolską Organizację Turystyczną.

Dotychczasowi laureaci konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej prezentowani są na Narodowym Portalu Turystycznym certyfikaty.polska.travel. W ubiegłym roku doceniono dwa produkty z Wielkopolski – Centrum Szyfrów Enigma otrzymało Certyfikat Specjalny, a wyróżnienie powędrowało do Antidotum Airshow Leszno.