Kamperowo – outdoorowy press trip dla holenderskiego dziennikarza

Łącznie osiem dni, z czego aż sześć w terenie trwała wizyta studyjna, którą wspólnie z ZOPOT Amsterdam i Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną przygotowaliśmy dla Rubena Drentha – pochodzącego z Holandii dziennikarza, fotografa i freelancera, współpracującego z najlepszymi magazynami i portalami turystycznymi w tym kraju. Arcybogaty materiał zebrany podczas wizyty w Poznaniu i Wielkopolsce będzie podstawą dla obszernego artykułu, który ukaże się w Kampeer Kampioen – największym magazynie o tematyce caravaningowo-turystycznej w Holandii.

Zgodnie z tematyką, większość czasu Ruben poświęcił na poznawanie tych części Wielkopolski, które doskonale nadają się dla turystyki outdoorowej, kamperowej czy rowerowej. Zgodnie z planem, przez tych kilka dni przemierzył dosyć szeroki pas, począwszy od Wolsztyna, przez Zbąszyń, Nowy Tomyśl, aż do Krainy 100 Jezior. Pozostałe dwa dni spędził w Poznaniu, zmieniając nieco klimat z leśno-jeziornego na miejski, odkrywając nie tylko historię i zabytki Poznania, ale też wyborną poznańską gastronomię.

Artykuł z pobytu w Wielkopolsce zaplanowany jest do wydania w przyszłym roku. Kiedy to nastąpi, na pewno się nim pochwalimy. Możliwe też, że wcześniej zdjęcia z Wielkopolski pojawią się również na jego własnej stronie internetowej.