Targi Tour Salon 2022

Zmęczeni, ale zadowoleni po trzech dniach targów turystycznych Tour Salon. Oczywiście, jak zawsze, targi odbyły się w Poznaniu, na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Równolegle odbywały się związane również z turystyką targi Caravans Salon i Yacht Salon, jak również niesamowity festiwal podróżniczy Śladami Marzeń. Przez trzy targowe dni, od 21 do 23 października nasze stoisko odwiedziły setki osób, poszukując inspiracji podróżniczych i pomysłów na wycieczki po Wielkopolsce.

To wyraźne odbicie po dwóch latach naznaczonych pandemią, kiedy to targi turystyczne nie przyciągały tak wielu osób, a i cała oprawa była znacznie zredukowana. W tym roku na targach pojawiło się zdecydowanie więcej polskich regionów, jak również konkretnych produktów turystycznych. To bardzo dobre wiadomości dla całej branży. Jedyne za czym tęsknimy to targowe sąsiedztwo tych najbardziej egzotycznych destynacji.

Nasze stoisko zorganizowaliśmy wspólnie z Hesją – regionem partnerskim Wielkopolski w Niemczech. Jednym z motywów przewodnich ponownie był Szlak Piastowski, czyli doskonała propozycja na złotą jesień. Warto też odnotować, że podczas Tour Salon 2022 swoją nieformalną premierę miały dwa nasze nowe wydawnictwa: Wielkopolska dla wytrawnych kajakarzy oraz przywieziony niemal prosto z drukarni folder o największych atrakcjach Wielkopolski.

Odnotujmy też inne wielkopolskie akcenty na targach. Na sąsiednich stoiskach można było degustować wielkopolskie piwa craftowe z Browar Gzub oraz wina, dostarczone przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Winiarzy, przejrzeć ofertę kilku dużych obiektów wypoczynkowych i oczywiście odkrywać największe atrakcje Poznania i aglomeracji poznańskiej.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali: członkom stowarzyszenia, naszym partnerom, a najbardziej naszym wolontariuszom, którzy byli z nami na stoisku przez wszystkie dni targowe!