Piknik nad Odrą 2022

W weekend 7-8 maja można było nas spotkać na jednej z największych imprez turystycznych w kraju! Piknik nad Odrą, zwany również Festiwalem Podróży i Czasu Wolnego, przyciąga od lat coraz większą liczbę odwiedzających. Wydarzenie to ma miejsce w wyjątkowej przestrzeni – na samym nabrzeżu Odry w okolicy Wałów Chrobrego.

Piknik nad Odrą, jak co roku, obfitował w liczne atrakcje. W poszczególnych festiwalowych strefach odwiedzający mogli wziąć udział m.in. w targach turystycznych Market Tour, Jarmarku Rozmaitości, Festiwalu Smaków Food Trucków, czy odwiedzić Strefę Browarów Rzemieślniczych, na najmłodszych czekało wesołe miasteczko.

W strefie Market Tour wystawcami były lokalne, regionalne jak i krajowe organizacje turystyczne, przedstawiciele branży hotelarskiej oraz touroperatorzy. Właśnie tam promowaliśmy Wielkopolskę. Na nasze stoisko nie bez przyczyny przybywały licznie osoby zainteresowane weekendowymi wojażami po Wielkopolsce. Nasz region, a zwłaszcza jego północna część z racji bliskiego położenia, jest dla szczecinian wyjątkowo atrakcyjnym kierunkiem na krótkie weekendowe wycieczki. Na stoisku WOT nie zabrakło też fanów turystyki wodnej, czy chętnych na zwiedzanie największych atrakcji Szlaku Piastowskiego. Wśród dzieci dużą popularnością cieszyło się koło fortuny, a przygotowany przez nas quiz z wiedzy o Wielkopolsce okazał się być świetną zabawą nie tylko dla najmłodszych.