Press trip słowackich dziennikarzy

Święty Wojciech w Gnieźnie i Święty Marcin (i jego rogale) w Poznaniu, wolsztyńskie parowozy i rogalińskie dęby, Komeński z Leszna oraz Raczyński z Rogalina – tak można w skrócie przedstawić program press tripu dla grupy dziennikarzy ze Słowacji, który w połowie maja zorganizowaliśmy we współpracy z Instytutem Polskim w Bratysławie.

Przez pięć dni, od 11 do 15 maja, podróżowaliśmy wspólnie z grupą dziennikarzy ze Słowacji, którzy odwiedzili Wielkopolskę w ramach wizyty studyjnej. Wśród uczestników znaleźli się Bianka Stuppacherová  xgazety Pravda (największy nakład w Słowacji), Peter Samuel Tóth z portalu Dromader, poświęconemu turystyce, a także fotograf Dávid Popovič. W tym czasie zwiedziliśmy Poznań, spacerując Traktem Królewsko-Cesarskim i zaglądając do Rogalowego Muzeum Poznania i Centrum Szyfrów Enigma, wpadliśmy do Gniezna poszukać śladów Świętego Wojciecha, ale też spróbować specjałów miejscowej kuchni i piwowarstwa, oraz jechaliśmy parowozem z Parowozowni Wolsztyn. W Lesznie nie mogło zabraknąć wątków związanych z Janem Amosem Komenskym, z kolei w Rogalinie wszystkich zachwycił pałac i osiemsetletnie dęby.

Press Trip zorganizowaliśmy we współpracy z Instytutem Polskim w Bratysławie. Dziękujemy! Była to także dla nas nieoceniona okazja dla lepszego poznania rynku słowackiego i preferencji turystów z tego kraju.

Wkrótce powinniśmy mieć pierwsze wyniki podróży studyjnej w postaci publikacji medialnych.