Wizyta studyjna włoskich touroperatorów

Poznań i Wielkopolska nie są nadal szeroko znane wśród turystów z Włoch, podobnie jak nie występują szeroko w ofertach włoskich biur podróży. Tym bardziej cieszy nas więc zorganizowana wspólnie z ZOPOTem w Rzymie oraz Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczna wizyta studyjna grupy ośmiu włoskich touroperatorów, jaka miała miejsce 5-9 października.

W ciągu kilku spędzonych u nas dni uczestnicy wizyty studyjnej zwiedzili Poznań, w tym Ostrów Tumski, Stary Browar czy Rogalowe Muzeum Poznania, spotkali się z historią w Grodzie Pobiedziska i na gnieźnieńskim Trakcie Królewskim, przejechali Średzką Koleją Powiatową oraz odwiedzili Pałac w Rogalinie. Nie zabrakło też dużej ilości kuchni wielkopolskiej, od takich klasyków jak rogal świętomarciński i kaczka z pyzami, przez swojskie plendze i szagówki, po degustację rzemieślniczych destylatów i prawdziwego wielkopolskiego wina. Była nawet okazja samodzielnie wykonać bombki choinkowe w jednej z gnieźnieńskich wytwórni, organizujących warsztaty dla grup turystycznych.

Ważnym elementem wizyty było też możliwie szerokie zapoznanie przedstawicieli touroperatorów z oferta poznańskich i wielkopolskich hoteli oraz restauracji, szczególnie tych oferujących dania i produkty regionalne, bardzo poszukiwane przez włoskich turystów.