Warsztaty Local Experts i Fam trip dla niemieckich touroperatorów

Kilkugodzinne warsztaty, prezentacja najważniejszych atrakcji miasta i regionu, rozmowy stolikowe oraz dwudniowy fam trip po Wielkopolsce z udziałem grupy touroperatorów z Niemiec to efekt współpracy pomiędzy Wielkopolską Organizacją Turystyczną, Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną oraz firmą Travel Projekt.

Warsztaty Local Experts to uznana już wśród touroperatorów z całej Europy forma spotkań, podczas których można nie tylko zapoznać się z ofertą turystyczną, nawiązać cenne kontakty biznesowe, ale również osobiście poznać największe atrakcje wybranych regionów. Ostatnia edycja warsztatów odbyła się podczas poznańskich targów Tour Salon – 25 września 2021. Wzięło w nich udział kilkunastu touroperatorów z Niemiec i Szwajcarii oraz przedstawiciele organizacji turystycznych z Polski, Czech i Portugalii.

Drugą część stanowił fam trip, czyli rodzaj wyjazdu studyjnego. W ciągu trzech dni jego uczestnicy zwiedzili Poznań, odwiedzili Pałac w Rogalinie, Zamek w Rydzynie, Leszno, Muzeum Młynarstwa w Osiecznej, Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach, degustowali rzemieślniczej okowity w Destylarni Drake i jechali parowym pociągiem do Wolsztyna. Jednocześnie staraliśmy się jak najlepiej zaznajomić ich z ofertą poznańskich i wielkopolskich hoteli oraz kuchnią regionalną.