Tour Salon 2021 i Festiwal Śladami Marzeń

Zapraszamy na kolejną edycję targów turystycznych TOUR SALON, które w tym roku, ze względu na obostrzenia sanitarne panujące w pierwszym półroczu, wyjątkowo odbywają się we wrześniu. Jest to doskonały moment, aby zapoznać się z ofertą miast i regionów, zarówno pod kątem kształtowania nowych programów imprez turystycznych, jak i na potrzeby prywatnych planów wakacyjnych. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 24-26 września razem z targami kamperów Caravans Salon Poland oraz Festiwalem Podróżniczym ŚLADAMI MARZEŃ. Tym samym ostatni weekend września w Poznaniu stanie się Mekką podróżników.

tour salon 2021

Tour Salon 2021

TOUR SALON 2021 odbędzie się pod hasłem „Odkryj smak przygody”, które jest kwintesencją planów związanych z jesienną odsłoną tego wydarzenia – zarówno ekspozycja, jak i program wydarzeń będą zachęcać do odkrywania nie tylko nowych destynacji, ale także nowych pasji i nowych sposobów spędzania wolnego czasu. Niewątpliwym atutem jesiennej edycji TOUR SALON będą odbywające się równolegle targi turystyki caravaningowej Caravans Salon, podczas których swoją ofertę pokażą czołowi producenci i dystrybutorzy pojazdów turystycznych w Polsce.

W tym roku targi skupiają się przede wszystkim na promocji polskich regionów turystycznych i ofert opartych na wykorzystanie ich potencjału turystycznego. W samym centrum pawilonu targowego znajdzie się stoisko Polskiej Organizacji Turystycznej, a w jego pobliżu mocna reprezentacja regionalnych organizacji turystycznych oraz największych polskich aglomeracji miejskich. Szczególnie gorąco zapraszamy na nasze stoisko, które zlokalizowane jest dokładnie naprzeciwko głównego wejścia do pawilonu.

mapka tour salon

 

Jak co roku można liczyć na gości specjalnych – podróżników, blogerów i pasjonatów odkrywania nowych miejsc, którzy opowiedzą o swoich wyprawach i przybliżą poznane miejsca, ludzi i kultury. Na targowej scenie wystąpią między innymi Łukasz Supergan, Marcin Korzonek, Bartek Szaro, Hania Zieleźnik-Rybak i wielu innych. Szczególnie warto wybrać się na przygotowane we współpracy z nami wystąpienie Pauliny i Michała Mikołajczyków z bloga Addicted2Travel, którzy opowiedzą o Wielkopolsce poza utartym szlakiem. Kogo i o której godzinie będzie można zobaczyć najlepiej sprawdzić na stronie targów.

Warsztaty i panele branżowe

Warto również wziąć udział w organizowanych w ramach targów wydarzeniach branżowych:

Bilety

Bilety na targi TOUR SALON dostępne są w tym roku wyłącznie na platformie ToBilet i mają postać elektroniczną. Warto zakupić bilet z wyprzedzeniem, korzystając tym samym z atrakcyjnej ceny, obowiązującej jedynie do dnia rozpoczęcia targów. Zakupione bilety upoważniają również do wstępu na targi Caravans Salon, które odbywają się w tym samym czasie oraz Festiwal ŚLADAMI MARZEŃ.

Bilety do nabycia online na platformie ToBilet.

Festiwal Śladami Marzeń

To jednak nie wszystkie atrakcje, jakie w tych dniach czekać będą na gości odwiedzających Międzynarodowe Targi Poznańskie. Żelaznym punktem zwiedzania jest niewątpliwie Festiwal Podróżniczy ŚLADAMI MARZEŃ to podróż dookoła Świata w jednym miejscu – podczas festiwalu odwiedzimy wszystkie kontynenty, podążając śladami opowieści pasjonatów. Przez całe trzy dni (od 24 do 26 września 2021 roku) ponad 20 podróżników będzie się dzielić swoimi opowieściami o przygodach w dalekich i bliskich krainach.

sladami marzen baner

 

Wydarzenie odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie na żądnych podróżniczych wrażeń uczestników będzie czekało ponad 400 miejsc siedzących. Program znajduje się na stronie internetowej festiwalu.

Festiwal odbywa się w formie konkursu i jest podzielony na dwie kategorie: Polska i Świat. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybieranych jest zaledwie kilkanaście prezentacji, które zostaną przedstawione podczas Festiwalu. Co roku zgłoszeń jest prawdziwe morze, z którego organizatorzy mogą wybrać zaledwie kilkanaście. To właśnie te prezentacje będą mogli zobaczyć uczestnicy festiwalu. Co więcej, każdy z uczestników może samodzielnie spróbować swoich sił w konkursie fotograficznym, którego temat brzmi w tym roku “Break free / uwolnij się!”. Prace konkursowe można przesyłać do organizatora najpóźniej do 19 września.