Święto Smaków we Wrześni

To była prawdziwa uczta! 12 września, we Wrześni odbyła się druga edycja Powiatowego Święta Smaków. Impreza ta łączy w sobie popularyzację wielkopolskiej kuchni, promocję regionalnych produktów, ale również wspiera zachowanie domowych tradycji kulinarnych, kultywowanych przez koła gospodyń wiejskich. Przede wszystkim jest to jednak okazja, aby spróbować pysznego jedzenia i miło spędzić niedzielne popołudnie.

Wszyscy, którzy wybrali się do wrzesińskiego parku mogli spróbować specjałów przygotowanych przez lokalne koła gospodyń wiejskich. Można było wybierać spomiędzy szagówek z kapusta, zupy dyniowej, pachnących drożdżowych placków, czy risotto z leśnymi grzybami. Gościem specjalnym był z Karol Okrasa – kucharz, a zarazem mistrz opowiadania o dobrej kuchni. Podczas pokazu live cooking przygotował trzy różne dania. Był on również jednym z jurorów konkursu kulinarnego, w którym brały udział wszystkie zaproszone koła gospodyń. Spotkanie z nimi było dla Karola ciekawą inspiracją. Jeszcze więcej pomysłów znajdzie na pewno w wydanej przez nas książce kucharskiej.

A, że kuchnia regionalna to jedno z najprzyjemniejszych oblicz turystyki, to na Święcie Smaków nie mogło zabraknąć również naszego namiotu promocyjnego. Tym razem niczego nie gotowaliśmy, za to zachęcaliśmy do odkrywania Wielkopolski, do poszukiwania ciekawych historii, a przede wszystkim do zainteresowania się wielkopolskimi smakami i odwiedzania restauracji czy agroturystyk znanych z doskonałej kuchni.