Certyfikat POT 2021 – znamy regionalnych laureatów!

Znamy już laureatów etapu regionalnego tegorocznej edycji Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Certyfikat POT! Podczas gali, zorganizowanej przez nas podczas pierwszego dnia targów Tour Salon ogłoszone zostały wyniki wielkopolskiej części konkursu, a co najważniejsze poznaliśmy produkty turystyczne, które będą reprezentować Wielkopolskę w ogólnopolskim etapie konkursu.

Wyniki etapu regionalnego to efekt prac kilkunastoosobowej komisji konkursowej, w której zasiadali hotelarze, krajoznawcy, przedstawiciele organizacji turystycznych oraz naukowcy specjalizujący się w temacie turystyki. W tym roku głosami kapituły nominację do finałowego etapu konkursu otrzymały:

  1. Rogalowe Muzeum Poznania
  2. Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie
  3. Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie

Wystartują oni w finałowym etapie konkursu, gdzie zmierzą się z najlepszymi produktami turystycznymi z całej Polski, walcząc o Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej.

To jednak nie jedyna kategoria, do której nominowane zostały turystyczne atrakcje naszego regionu. W zmaganiach o Certyfikat Internautów powalczy Rogalowe Muzeum Poznania, natomiast o Certyfikat Specjalny (przewidziany dla miejsc działających krócej niż 2 lata) starać się będzie Ekspozycja Multimedialna w Kaliskim Ratuszu.

Przyznane zostały również cztery wyróżeniania:

  1. ANTIDOTUM Air Show Leszno
  2. Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie
  3. Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego
  4. Festiwal Blues Express