Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny

Polska Organizacja Turystyczna ogłasza kolejną edycję Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny, którego zwycięzcy otrzymują Certyfikaty POT. Serdecznie zachęcamy do zgłaszania swoich obiektów, imprez lub ofert turystycznych do udziału w konkursie. Do wygrania jest udział w dużej kampanii organizowanej przez POT, jak również udział w akcji promocyjnej przygotowanej przez nas. Konkurs to nie tylko szansa na promocję swojej oferty i wzmocnienie jej rozpoznawalności, to także prestiż i szansa dołączenie do grona najlepszych w Polsce.

certyfikat pot logo W regionalnym etapie konkursu mogą wziąć udział właściciele oraz zarządcy obiektów turystycznych z Wielkopolski, takich jak muzea, parki rozrywki, szlaki turystyczne, czy wyróżniające się obiekty noclegowe, jak również organizatorzy wydarzeń. Zgłoszenia w etapie regionalnym można nadsyłać do 5 września 2021 roku.

Zgłoszenie do udziału w konkursie odbywa się przez formularz online, przygotowany na stronie internetowej POT.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy: regionalny i ogólnopolski. 13 lipca 2021 startuje etap regionalny, którego organizatorem w Wielkopolsce jest Wielkopolska Organizacja Turystyczna. Chęć udziału w konkursie można przesyłać za pomocą formularza do dnia 5 września 2021 roku. Wyłonieni w nim zwycięzcy będą reprezentować województwo wielkopolskie w etapie ogólnopolskim konkursu. Etap ten potrwa od 1 do 22 października, natomiast rozstrzygnięcie całości konkursu i wręczenie nagród odbędzie się na przełomie listopada i grudnia.

Nagrody przyznawane są w 4 kategoriach:

  • Certyfikat POT
  • Złoty Certyfikat POT
  • Certyfikat Internautów
  • Certyfikat Specjalny

Najbardziej prestiżowym wyróżnieniem, którego wybór wzbudza najwięcej emocji, jest Złoty Certyfikat. Kapituła konkursu może go przyznać produktowi turystycznemu najwcześniej po trzech latach od daty przyznania Certyfikatu POT. Certyfikat Specjalny dedykowany jest produktom, które na rynku są stosunkowo krótko, bo mniej niż dwa lata, ale drzemie w nich duży potencjał. Więcej o akcji na stronie POT.

Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne wezmą udział w programie promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Nagrodą dla zdobywcy Złotego Certyfikatu POT jest kampania promocyjna o wartości nie niższej niż 150 tys. złotych. Dodatkowo zwycięzcy etapu regionalnego zostaną objęci akcją promocyjną przygotowaną przez Wielkopolską Organizację Turystyczną.