Kraina 100 Jezior w niemieckiej prasie

Mamy kolejne efekty wizyty studyjnej, jaką wraz z ZOPOT Berlin zorganizowaliśmy w czerwcu dla grupy niemieckich dziennikarzy. W turystycznych dodatkach do Rhein Zeitung i Stuttgarter Zeitung ukazały się artykuły poświęcone wypoczynkowi w wielkopolskiej Krainie 100 Jezior oraz zwiedzaniu pobliskich atrakcji naszego regionu – Poznania i Rogalina.

Artykuł w Stuttgarter Zeitung, przygotowany przez Bettinę Bernhardt można przeczytać na stronie stuttgarter-zeitung.de (dostęp ograniczony) oraz w wersji papierowej dodatku wakacyjnego do gazety. Artykuł, którego autorką jest Sandra Fisher zobaczycie na stronie rhein-zeitung.de (dostęp do wersji pełnej z abonamentem).

artykuł w rhein zeitung

Press trip dla niemieckich dziennikarzy i blogerów koncentrował się na temacie slow tourismu oraz wypoczynku z dala od miasta. Kraina 100 Jezior była tutaj pierwszorzędnym wyborem, a doskonała dostępność komunikacyjna z Niemiec okazała się dodatkowym atutem. Przez kilka dni uczestnicy press tripu korzystali z atrakcje, jakie oferuje Olandia, przemierzali szlaki rowerowe, pływali łodziami i kajakami po jeziorach czy poznawali kuchnię wielkopolską w ujęciu tradycyjnym i nowoczesnym.

Dziękujemy ZOPOT Berlin za współpracę!