Kempingi i pola namiotowe na fali

Od zeszłego roku bardzo wzrosło zainteresowanie indywidualną organizacją wypoczynku blisko natury i z dala od popularnych miejsc. Wiele osób zdecydowało się na zakup lub wynajem kampera, a inna grupa turystów odkryła uroki biwakowania pod namiotem. Z myślą o jednych i drugich przygotowaliśmy obszerny folder: Wielkopolska: kemping, karawaning, biwak.

Kilkadziesiąt obiektów ze wszystkich zakątków Wielkopolski, od kempingów, przez pola namiotowe i biwakowe, aż do prywatnych parceli przy gospodarstwach agroturystycznych, na których może stanąć jedna przyczepa lub kilka namiotów. Rozmaite oferty z różnych lokalizacji zebraliśmy w jednym miejscu – informatorze dla turysty szukającego kontaktu z naturą i zainteresowanego aktywnym wypoczynkiem. Jest to jak do tej pory najbardziej kompleksowy informator po wielkopolskich kempingach i polach namiotowych.
Oprócz katalogu ofert ze szczegółami dotyczącymi wielkości obiektu, wyposażenia, udogodnień oraz atrakcji turystycznych w pobliżu opracowaliśmy praktyczny przewodnik dla początkujących – ABC biwakowania. Savoir-vivre turysty w formie 10 przykazań będzie przydatnym zbiorem wskazówek dla osób, które swoją kempingową przygodę dopiero rozpoczynają. Folder wyróżnia też część opracowana przez krajoznawcę z autorskimi programami wycieczek dwu-trzydniowych. Wielkopolan zachęcamy też, by na kemping lub pod namiot udać się, korzystając z połączeń Kolei Wielkopolskich.
Dziś, przed weekendem majowym publikujemy na naszej stronie pierwszą wersję folderu. Druk planujemy w czerwcu, a w maju będziemy czekać jeszcze na zgłoszenie się obiektów, o których informacja z różnych powodów do nas nie dotarła. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu: daria.miedziejko@wot.org.pl

okładka folderu o kempingach