Press trip dla holenderskich blogerek

W połowie maja gościliśmy dwie holenderskie dziennikarki i blogerki podróżnicze: Sybylle Kroon i Bianca Kramer. Napięty kilkudniowy program obejmował Poznań, Wielkopolski Park Narodowy i Gniezno. Mimo obaw pogoda dopisała idealnie i panie przywiozły z Wielkopolski nie tylko pozytywne wrażenia ale też wuchtę materiału foto i wideo. Akcję zorganizowaliśmy wspólnie z ZOPOT Amsterdam i Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną.

Ważnym aspektem podróży była natura i kwestie ekologiczne. Dlatego też w programie nie mogło zabraknąć wyjazdu do Wielkopolskiego Parku Narodowego, w którym nie tylko spacerowaliśmy szlakami, ale też przejechaliśmy się Mosińską Koleją Drezynową. W Puszczykowie wstąpiliśmy na świetny obiad i na legendarne już lody. Kolejnego dnia zaś odwiedziliśmy Gniezno, gdzie przeszliśmy się Traktem Królewskim w poszukiwaniu królików, wdrapaliśmy na wieżę katedry i obejrzeliśmy bezcenne Drzwi Gnieźnieńskie. Była też chwila relaksu nad jeziorem Wenecja. Co więcej, żeby być bardziej eko wszystkie miejsca odwiedziliśmy korzystając wyłącznie z pociągów Kolei Wielkopolskim.

Również część miejska wizyty miała sporo akcentów przyrodniczych i rekreacyjnych, z jeziorem Malta i Cytadelą na czele. Naturalnie nie sposób jednak pominąć tego, co w Poznaniu najlepsze – Rogalowego Muzeum, Śródki z Bramą Poznania, Centrum Szyfrów Enigma i Starego Browaru.

W świat poszło już kilkadziesiąt zdjęć i filmów w postaci insta stories i rolek na Instagramie. Czekamy na dłuższe wpisy na blogach i na artykuły w magazynach, z którymi obie dziennikarki współpracują.