Bezpłatna baza wiedzy dla branży hotelarskiej

Dynamiczna sytuacja na rynku, zmieniające się trendy oraz konieczność otwarcia na zupełnie nowe grupy klientów – to tylko niektóre z wyzwań, przed którymi na co dzień stają hotelarze i pracownicy całego sektora HoReCa. Nie zawsze jednak jest czas na uczestnictwo w szkoleniach i konferencjach. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi niedawno zakończony projekt Kształcenie online jako ogólnodostępna forma podnoszenia kwalifikacji kadr turystycznych, realizowany przez Wielkopolską Organizację Turystyczną i dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Efektem naszej pracy jest pakiet nowych kursów na platformie e-learningowej WOT oraz cykl webinariów, dostępnych na naszym kanale YouTube.

Przypominamy, że realizacja projektu, którego efektem są dostępne dla wszystkich bezpłatne szkolenia i kursy, była możliwa dzięki otrzymaniu w roku 2022 kwoty 65 000 zł w ramach otwartego rządowego konkursu ofert na dofinansowanie realizacji zadań publicznych z zakresu turystyki. Zadanie to jest kontynuacją naszych wcześniejszych działań, mających na celu profesjonalizację kadr w branży turystycznej. Podstawowym elementem stworzonego systemu jest nasza platforma e-learningowa, którą sukcesywnie rozwijamy.

E-learning dla każdego

Kursy w formie e-learningu są dostępne na stronie szkolenia.wot.org.pl. Aby wziąć w nich udział konieczna jest rejestracja (bezpłatna, wymagane podanie imienia, nazwiska oraz aktywnego adresu mailowego), a każdy uczestnik który ukończy kurs otrzyma imienny dyplom. Przygotowane zostały cztery szkolenia, z których każde obejmuje część teoretyczną, ćwiczenia oraz test sprawdzający wiedzę:

  1. Turysta z Europy Zachodniej: wpływ różnic kulturowych na realizację usług (opracowanie: Malwina Bakalarska)
  2. Tworzenie treści w działaniach PR i promocji turystycznej (opracowanie: Piotr Kasperczak)
  3. Finanse obiektów turystycznych (opracowanie: Tomasz Krzysztanowski)
  4. Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach – niezbędnik specjalisty (opracowanie: Piotr Kasperczak)

Dodatkowo, na platformie szkoleniowej WOT cały czas dostępne są przygotowane wcześniej kursy z zakresu turystyki dostępnej i obsługi osób z niepełnosprawnościami.

Webinaria z ekspertami

Za cykl czterech branżowych webinariów odpowiedzialni są starannie dobrani eksperci związani z hotelarstwem i turystyką, którzy w ciągu trwających 1,5 do 3 godzin spotkań podzielili się swoją fachową wiedzą, która ma za zadanie pomóc kształtować kompetencje uczestników szkolenia.

Wszystkie webinaria zostały zarejestrowane i są dostępne na naszym kanale w serwisie YouTube. Wszystkie nagrania są oczywiście dostępne bezpłatnie i bez ograniczeń czasowych. Wideo można obejrzeć bezpośrednio na naszym kanale Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej YouTube lub na zakładce na naszej platformie e-learningowej. Poniżej załączamy również bezpośrednie odnośniki do poszczególnych szkoleń:

  1. Niesztampowa promocja turystyczna w trybie oszczędnościowym | Damian Michałek, Nikodem Kokoszanek
  2. Guest experience w zarządzaniu obiektami turystycznymi | Karol Weber
  3. Rozwiązania proekologiczne w branży hotelarsko-gastronomicznej | Daniel Heina
  4. Jak utrzymać relacje biznesowe: jak dbać o przyszłe przychody hotelu | Paweł Drozdowski