Road show Praga – Brno – Ostrawa

Trzy największe czeskie miasta w trzy dni, a w każdym arcyciekawe spotkania z mediami, touroperatorami, do tego prezentacja regionu i niepowtarzalna okazja do nawiązywania nowych kontaktów. Zorganizowany przez ZOPOT w Pradze road show 2023 to jedna z najlepszych w tym roku okazji do promocji na rynku czeskim. Razem z Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną byliśmy tam i my, a wraz z nami to co w Wielkopolsce i Poznaniu najlepsze.

Można powiedzieć, że tegoroczny road show był poniekąd spin-offem zeszłorocznego wydarzenia pod tą samą nazwą, z tą różnicą, że wtedy spotkania miały miejsce w czterech środkowoeuropejskich stolicach, a tym razem koncentrowały się wyłącznie w miastach czeskich i słowackich. Nasz udział co prawda ograniczył się jedynie do Czech, należy jednak pamiętać że jest to rynek szczególnie dla nas interesujący, a co ważniejsze – szybko rosnący, jeśli chodzi o zainteresowanie ze strony mediów i organizatorów turystyki.

Wspólnie z nami do naszych południowych sąsiadów udała się Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna – łączenie sił to zawsze efekt synergii i tworzenie komplementarnej oferty. To jednak nie wszystko, gdyż nie same prezentacje i nawet najbardziej profesjonalne materiały decydują o sukcesie. Atrakcyjność naszego stoiska podnosiły rogale świętomarcińskie z hotelu Mercure, wielkopolskie wino z winnicy Lipka Wielka i winnicy Tilia oraz unikatowe piwo pyrowe z Browaru Nieczajna.

Wracamy do domu z całym pakietem nowych kontaktów i ciekawych leadów. Będą one procentować w kolejnych miesiącach. Bardzo dziękujemy za zaproszenie całemu nowemu zespołowi ZOPOT Praga, jak również panu ambasadorowi RP w Pradze i pani konsul generalnej w Ostrawie za ugoszczenie nas na terenie swoich placówek.