Bezpłatne szkolenia dla hotelarzy i branży turystycznej

Jak najlepiej wykorzystać okres pomiędzy końcem sezonu letniego, a początkiem świąteczno-zimowego boomu? Odpowiedzią jest podnoszenie kwalifikacji, zdobywanie nowej wiedzy i szkolenie osób zatrudnionych w hotelarstwie i turystyce. Pomoże w tym nasz najnowszy projekt Kształcenie online jako ogólnodostępna forma podnoszenia kwalifikacji kadr turystycznych. został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, dzięki czemu uczestnictwo w szkoleniach jest całkowicie bezpłatne.

Projekt składa się z dwóch komplementarnych modułów: kursy e-learningowe, dostępne na platformie szkoleniowej Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej oraz transmitowane na żywo webinaria z udziałem uznanych ekspertów. Co najważniejsze, dostęp do każdego z nich jest otwarty i bezpłatny.

logotyp ministerstwa sportu i turystyki

E-learning dla każdego

Kursy w formie e-learningu są dostępne na stronie szkolenia.wot.org.pl. Aby wziąć w nich udział konieczna jest rejestracja (bezpłatna, wymagane podanie imienia, nazwiska oraz aktywnego adresu mailowego), a każdy uczestnik który ukończy kurs otrzyma imienny dyplom. Dostęp do nich będzie możliwy od 17 listopada. Przygotowane zostały cztery szkolenia, z których każde obejmuje część teoretyczną, ćwiczenia oraz test sprawdzający wiedzę:

  1. Turysta z Europy Zachodniej: wpływ różnic kulturowych na realizację usług (opracowanie: Malwina Bakalarska)
  2. Tworzenie treści w działaniach PR i promocji turystycznej (opracowanie: Piotr Kasperczak)
  3. Finanse obiektów turystycznych (opracowanie: Tomasz Krzysztanowski)
  4. Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach – niezbędnik specjalisty (opracowanie: Piotr Kasperczak)

Dodatkowo, na platformie szkoleniowej WOT cały czas dostępne są przygotowane wcześniej kursy z zakresu turystyki dostępnej i obsługi osób z niepełnosprawnościami.


Webinaria z ekspertami

[aktualizacja 20 grudnia]

Webinaria już dostępne na naszym YouTube

Wszystkie cztery webinaria zostały zarejestrowane i są dostępne również na naszym kanale w serwisie YouTube. To okazja nie tylko aby raz jeszcze posłuchać naszych prelegentów i odświeżyć sobie wiedzę, ale też szansa dla tych, którzy nie mieli okazji wziąć udział w szkoleniach na żywo. Wideo można obejrzeć bezpośrednio na naszym kanale Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej YouTube lub na zakładce na naszej platformie e-learningowej.

oglądaj na youtube


Za cykl branżowych webinariów odpowiedzialni są starannie dobrani eksperci związani z hotelarstwem i turystyką, którzy w ciągu 2-godzinnych spotkań podzielą się swoją fachową wiedzą i pomogą kształtować kompetencje uczestników szkolenia. Szkolenia będą organizowane od 30 listopada do 13 grudnia, natomiast zapisy będą otwarte od 21 listopada. Liczba miejsc na każdym szkoleniu jest ograniczona, dlatego nie należy zwlekać do samego końca. Rejestracja na wydarzenie jest obowiązkowa.

Na listopad i grudzień przygotowane zostały cztery webinaria:

  1. Niesztampowa promocja turystyczna w trybie oszczędnościowym (30 listopada 10:00, Damian Michałek, Nikodem Kokoszanek)
  2. Guest experience w zarządzaniu obiektami turystycznymi (2 grudnia 10:00, Karol Weber)
  3. Rozwiązania proekologiczne w branży hotelarsko-gastronomicznej (7 grudnia 10:00, Daniel Heina)
  4. Jak utrzymać relacje biznesowe: jak dbać o przyszłe przychody hotelu (13 grudnia 10:00, Paweł Drozdowski)

Webinaria będą transmitowane za pomocą narzędzia ClickMeeting, które zapewnia nie tylko doskonałą jakość połączenia, ale przede wszystkim możliwość interakcji z trenerem – poprzez zadawanie pytań lub branie udziału w głosowaniach na żywo. Udział w nich jest bezpłatny, niezbędna jest jedynie wcześniejsza rejestracja. Zarejestrować można się klikając w linki przy nazwie każdego szkolenia. Nastąpi przekierowanie na stronę rejestracji. Na podany w jej trakcie adres mailowy przesłany zostanie link do pokoju webinarowego.

Zebrane dane będziemy wykorzystywać wyłączenie do celów związanych z organizacją webinariów.


Baza wiedzy dla profesjonalistów

Platforma szkoleniowa WOT to projekt długoterminowy, a z zamieszczonych na niej kursów można korzystać w dowolnym momencie. Oczywiście, szybsze zdobycie fachowej wiedzy zawsze daje przewagę konkurencyjną, dlatego warto zapisać się już teraz.

Jeśli chcecie jeszcze bardziej rozszerzyć swoje kompetencje i lepiej stawić czoła nowym wyzwaniom mogą skorzystać też z zamieszczonych, na naszym kanale YouTube, wideo z zapisem wcześniejszych webinariów oraz wystąpień podczas organizowanej w Poznaniu corocznej konferencji TURYSTA.