Jesteś tu: Turysta 2022 – Konferencja Turystyczna
Turysta 2023

ZAPISZ DATĘ!

Już teraz zarezerwuj w kalendarzu datę 26 października 2023 roku, kiedy to odbędzie się kolejna edycja naszej konferencji!

Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem edycji 2022 oraz przypomnienia sobie naszych prelegentów i ich inspirujących wystąpień. Wszystkie one są dostępne w formie wideo na naszym kanale na YouTube.

O konferencji

Już 26 października 2023 roku zapraszamy do Poznania na ogólnopolską konferencję branżową TURYSTA 2022. Warto już teraz zarezerwować sobie ten dzień w kalendarzu i wziąć udział w jednym z największych i najdynamiczniej rozwijających się wydarzeń branżowych w Polsce. Jak co roku zadbamy o wyjątkową atmosferę i najlepszych prelegentów. 
 

Do udziału zapraszamy wszystkich profesjonalistów branży turystycznej. Jeśli prowadzisz obiekt noclegowy, kreujesz wizerunek gminy czy zarządzasz atrakcją turystyczną – to konferencja specjalnie dla ciebie.

 

Konferencja Turysta 2023 to spotkanie osób, dla których turystyka to nie tylko pasja, ale też sposób na biznes lub na rozwój swojego regionu. W serii krótkich, nasyconych treścią wystąpień postaramy się pomóc lepiej zrozumieć współczesnego turystę, poznać jego oczekiwania i najlepsze kanały dotarcia do niego. Organizatorem wydarzenia jest Wielkopolska Organizacja Turystyczna.

Program

Program konferencji w przygotowaniu.

Więcej szczegółów już wkrótce! Śledź naszą stronę oraz zapisz się na Newsletter WOT, aby być na bieżąco z nowościami związanymi z tegoroczną edycją konferencji.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie

Zapisy

Jak się zapisać?

Udział w konferencji TURYSTA 2023 jest bezpłatny. Niezbędna jest jednak rejestracja swojego udziału w wydarzeniu, której można dokonać wyłącznie poprzez platformę rezerwacyjną Evenea. Bilety będą dostępne już wkrótce, tak aby każdy miał czas zapisać się na nasze wydarzenie.

Jednocześnie można dokonać rezerwacji maksymalnie czterech wejściówek.

Wejście na salę będzie możliwe jedynie dla posiadaczy biletu wygenerowanego przez platformę rezerwacyjną Evenea, należy zatem mieć go przy sobie w postaci wydruku lub pliku zapisanego na smartfonie. Bilety mają charakter imienny, dlatego rezerwacji należy każdorazowo dokonać na konkretną osobę.

Miejsce

Miejsce konferencji

Konferencja TURYSTA 2023 zostanie zorganizowana w eleganckich i nowoczesnych wnętrzach hotelu Novotel Poznań Centrum, zlokalizowanego w samym centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego i kilkaset metrów od Starego Miasta.

Po raz trzeci uczestnicy konferencji zapełnią wnętrza sali Berlin – jednej z najbardziej przestronnych z sal konferencyjnych Poznania. Do dyspozycji prelegentów oddana zostanie scena, doskonałe nagłośnienie i akustyka miejsca. Komfort wszystkich osób zapewni również wysokiej klasy catering, oferowany przez uznaną od lat kuchnię hotelu Novotel Poznań Centrum.

novotel

Dojazd

Dojazd do hotelu Novotel Poznań Centrum jest niezwykle łatwy. Obiekt znajduje się w centrum miasta, przy ulicy pl. Andersa 1, w bezpośrednim sąsiedztwie dużego węzła komunikacji publicznej oraz ulicy Królowej Jadwigi, będącej fragmentem pierwszej (wewnętrznej) ramy komunikacyjnej Poznania.

Pieszo

Do miejsca konferencji można dojść pieszo z dworca kolejowego Poznań Główny, który jest oddalony o około 900 metrów (15 – 20 min). Należy wyjść z dworca przez wyjście główne (na Most Dworcowy), a następnie kierować się ulicami Towarową i Królowej Jadwigi. Hotel znajduje się na placu Andersa, tuż obok Poznańskiego Centrum Finansowego.

Tramwajem

Z dworca można również dojechać komunikacją publiczną, korzystając z tramwajów numer 5, 6, 12, 15 i 18 (stan na 28 lutego) i wysiadając na przystanku Półwiejska. Aktualny rozkład jazdy dostępny jest na stronie ztm.poznan.pl.

Samochodem

Obiekt znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie I ramy komunikacyjnej Poznania, zaraz przy ul. Królowej Jadwigi. Organizator nie zapewnia miejsc parkingowych dla uczestników konferencji. Najbliższy parking kubaturowy znajduje się pod centrum handlowym Stary Browar. Możliwe jest również parkowanie na ulicy, ta jednak objęta jest strefą płatnego postoju.

Mapa

novotel

Kontakt dla mediów

Wiktoria Szulc
Asystent ds. Promocji i PR
tel. +48 600 440 466
wiktoria.szulc@wot.org.pl

Konferencja ma charakter otwarty. W jej trakcie będzie możliwość rejestracji fragmentów wystąpień, jak również przeprowadzenie wywiadu z prelegentami i organizatorami wydarzenia. Zachęcamy do wcześniejszego powiadomienia o zamiarze udziału przedstawicieli redakcji w konferencji TURYSTA 2023.

Poprzednie edycje

TURYSTA 2022

Organizując trzecią edycję konferencji TURYSTA 2022 można już śmiało powiedzieć, że stała się ona imprezą cykliczną, na dobre wpisaną w kalendarz i wyczekiwaną przez branżę. Edycja 2022 odbyła się w nowym miejscu, jakim była poznańska Concordia Design. Salę wypełniło ponad 150 uczestników, a dalszych kilkudziesięciu śledziło konferencję online.

 

Spektrum tematów było w tym roku wyjątkowo szerokie, a nowym elementem był dynamiczny panel dyskusyjny, z interaktywnym udziałem widzów. Konferencja TURYSTA 2022 to nie tylko solidna porcja wiedzy, ale też okazja do wymiany doświadczeń i budowania nowych relacji, co często można było słyszeć we foyer podczas przerwy kawowej.

 

Ośmiu rewelacyjnych prelegentów zaprezentowało inspirujące wystąpienia, w których poruszlaiśmy takie wątki jak storytelling i budowanie narracji, nowe trendy w hotelarstwie i obiektach noclegowych, samorządowe inwestycje w  rozwój funkcji turystycznych, czy wreszcie jak zbudować ekspozycję aby ta zachwyciła współczesnego turystę. Jak co roku zapis konferencji dostępny jest cały czas na naszym kanale na platformie YouTube. Zapraszamy do obejrzenia filmów i przypomnienia sobie najciekawszych momentów.

TURYSTA 2021

Edycja w roku 2021 poświęcona była w dużej mierze turystyce wiejskiej i agroturystyce oraz jej roli i przyszłości w Polsce. Nie zabrakło jednak innych wątków, a spektrum poruszanych tematów obejmowało również portale rezerwacyjne, turystykę dostępną czy kształtowanie marki miejsca. Wyjątkowo dynamiczna dyskusja podczas eksperckiego panelu dyskusyjnego rozgrzała widzów przed sesją plenarną, a na zakończenie konferencji w świat swoich podróży Polsce i na wspólne odkrywanie miejsc niezwykłych zabrał Jakub Porada.

 

Łącznie dziesięciu rewelacyjnych prelegentów wypełniło czas konferencji, która w tym roku przyciągnęła ponad stu uczestników. Dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli wziąć udziału bezpośrednio, przygotowaliśmy transmisję online. Zapis konferencji dostępny jest cały czas na naszym kanale na platformie YouTube.

TURYSTA 2020

Takiego wydarzenia w wielkopolskiej turystyce nie było od dawna. Ponad setka osób na sali oraz kilkadziesiąt kolejnych uczestników śledzących na żywo transmisję online wzięło udział w zorganizowanej przez nas ogólnopolskiej konferencji TURYSTA 2020. Przez cały dzień, 6 października 2020 r, dziesięciu prelegentów w dynamicznych i pełnych konkretów wystąpieniach omawiało różne aspekty rozwoju branży turystycznej i wyzwania przed nią stojące.

Zgodnie z nazwą konferencji w centrum zainteresowania zawsze była osoba turysty. Tematami wystąpień były między innymi turystyka doświadczeń, nowoczesne metody komunikacji w branży turystycznej, zarządzanie markami turystycznymi, czy turystyka bez barier. Ważnym elementem był również panel dyskusyjny, w którym najwyższej klasy eksperci analizowali stan turystyki w Polsce w sytuacji pandemii. 

Organizator

logo wot

Wielkopolska Organizacja Turystyczna

Patronat

umww herb logo
POT_LOGO_na_bieli
IGHP
stowarzyszenie gmin
pit
forum rot

Patronat medialny

sukces po poznańsku

Kontakt

Monika Mozolewska
Specjalista ds. Promocji i PR
tel. 61 66 45 238
monika.mozolewska@wot.org.pl