Szkolenie dla pracowników informacji turystycznej

Grafika dla laika – tak można by podsumować tematykę szkolenia dla pracowników centrów informacji turystycznej, które zorganizowaliśmy wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną. Pełna nazwa warsztatów, które odbyły się 9 listopada to Grafika online – tworzenie grafik na potrzeby internetowej informacji i promocji turystycznej. Przez kilka godzin nasza trenerka – Angelika Knop wprowadziła w techniki projektowania grafiki użytkowej, budowania przy jej pomocy świadomej strategii marki, a także wykorzystania łatwo dostępnych narzędzi.

Jednym z podstawowych założeń programu, było wprowadzenie do programu Canva – webowej aplikacji (uruchamianej w przeglądarce), która dla codziennych zastosowań jest w stanie z powodzeniem zastąpić bardziej zaawansowane narzędzia. Co ważne, Canva dostępna jest na licencji freemium, tj. w wersji podstawowej można korzystać z większości funkcji zupełnie bezpłatnie, natomiast bardziej zaawansowane funkcji są dostępne w wersji odpłatnej.

Szkolenie zorganizowaliśmy w Centrum Organizacji Pozarządowych w Kaliszu, przy współpracy z Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu. To już tradycja, że szkolenie miało charakter wyjazdowy, tak aby połączyć zdobywanie umiejętności praktycznych z wiedzą krajoznawczą. Dlatego też integralną częścią programu było zwiedzanie Kalisza, w tym jego największych atrakcji: Multimedialnej Ekspozycji w ratuszu, grodu na Zawodziu, parku miejskiego z teatrem im. Bogusławskiego czy pozostałości dawnych murów obronnych.