Wielkopolska na targach TTG Travel Experience w Rimini

Tysiące zwiedzających, kilkanaście hal, setki stoisk, a wśród nich Wielkopolska. W ubiegłym tygodniu promowaliśmy nasz region podczas targów TTG Travel Experience – jednej z największych imprez tego typu w Europie.

Targi TTG Travel Experience to największe targi turystyczne we Włoszech odbywające się w cyklicznie w centrum wystawowym w Rimini. W tym troku targi odbyły się 12-14 października, a wśród kilkudziesięciu stoisk narodowych znalazło się przygotowane przez Polską Organizację Turystyczną polskie stoisko narodowe, na którym, jako jedyny region, mieliśmy swoje osobne stanowisko.

Na targach, na których pracowaliśmy wspólnie z Radnymi Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, prezentowaliśmy zupełnie nowe, przygotowane w języku włoskim katalogi wizerunkowe, a także materiały od naszych partnerów z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, Hotelu Sheraton Poznań, Hotelu Novotel Poznań oraz Hotelu Pietrak. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się degustacja lokalnych produktów, podczas której częstowaliśmy uczestników wydarzenia cydrami i piwami z Browaru Fortuna, rogalami świętomarcińskimi i andrutami kaliskimi.

Targi zaowocowały wieloma pomyślnymi rozmowami, między innymi spotkaniem prasowym, podczas którego rozlosowano vouchery na weekendowy pobyt w Wielkopolsce ufundowane przez Hotel Sheraton w Poznaniu, Hotel Novotel Poznań oraz Hotel Pietrak.