Wielkopolska dla wytrawnych kajakarzy – nowy folder już jest!

Spływ kajakowy po wielkopolskich rzekach jest nie lada przyjemnością i to niezależnie od pory roku. Najpopularniejsze szlaki kajakowe najwięcej kajakarzy przyciągają późną wiosną i latem, jednak przez Wielkopolskę płynie jednak sporo rzek, które najlepiej będzie odkrywać od jesieni do wiosny. Są bardziej wymagające, ale nagrodą za włożony trud będą niesamowite doznania i bliski kontakt z przyrodą. W naszej najnowszej publikacji „Wielkopolska dla wytrawnych kajakarzy” prezentujemy 19 tras kajakowych – dotychczas mniej znanych, ale niezwykle urokliwych i stanowiących wyzwanie dla doświadczonych kajakarzy.

Od sielankowych strug, wijących się wśród pól, przez wartkie potoki, przypominające momentami te górskie, po rzeki na których trzeba kluczyć pomiędzy zwalonymi drzewami. Pływanie nimi wymaga indywidualnego podejścia i wprawy. Część z nich latem może być niedostępna, więc nie warto czekać i już teraz zaplanować spływ.

„Publikacja skierowana jest do doświadczonych kajakarzy, do prawdziwych twardzieli chcących  zmierzyć się z wodnym żywiołem, którym niestraszne są przenoski, pokonywanie zwałek, wartki nurt czy niskie temperatury, a czasem nawet przedzieranie się przez bujną roślinność.” – mówi Tomasz Wiktor prezes Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej.

Podobnie jak wszystkie nasze foldery, również „Wielkopolska dla wytrawnych kajakarzy” jest całkowicie bezpłatna! Publikacja dostępna będzie w wybranych punktach informacji turystycznej, podczas wydarzeń plenerowych na których obecne będzie stoisko WOT, a także w wersji cyfrowej. Więcej informacji o najnowszym wydawnictwie znajdziecie tutaj.