Targi ITB 2022

Targi ITB Berlin, czyli Internationale Tourismus-Börse, to największa impreza targowa branży turystycznej na świecie, a zarazem kluczowa dla budowania sieci kontaktów na rynku niemieckim. W tym roku po raz kolejny ograniczenia związane z COVID-19 spowodowały przeniesienie imprezy do internetu, a zarazem zmianę formuły. W miejsce wirtualnego stoiska nacisk położono na networking i biznesowe spotkania online.

Na ITB Berlin 2022 składały się dwa moduły: od 8 do 10 marca można było uczestniczyć w transmitowanych online sesjach plenarnych i warsztatach tematycznych, natomiast 17 marca był poświęcony wyłącznie networkingowi i dwustronnym spotkaniom w formule B2B. Targi po raz kolejny przyciągnęły kilka tysięcy uczestników, w tym touroperatorów, hotelarzy, dostawców wyspecjalizowanych usług dla sektora turystycznego, a także przedstawicieli narodowych i regionalnych DMO – w tym oczywiście Wielkopolską Organizację Turystyczną.

W ciągu całego dnia intensywnych spotkań udało się nawiązać kontakty z przedstawicielami mediów i blogerami, jak również porozmawiać i poznać ofertę przedsiębiorstw zajmujących się dostarczaniem analiz marketingowych dla regionów turystycznych. Sesje networkingowe to nie tylko okazja do budowania sieci kontaktów, ale również możliwość lepszego zrozumienia potrzeb najważniejszych dla nas rynków docelowych oraz zapoznanie się z najnowszymi trendami i rozwiązaniami technologicznymi w turystyce. Kluczowe jest tutaj planowanie perspektywiczne, a dzisiaj nawiązane znajomości będą mogły zaowocować w kolejnych latach działalności.