Termin Walnego Zgromadzenia Forum Informacji Turystycznej przeniesiony na II kwartał 2022

W związku z aktualną sytuacją pandemiczną, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej zdecydował o przeniesieniu terminu organizacji Walnego Zgromadzenia Forum Informacji Turystycznej z 8 grudnia 2021 r. na II kwartał 2022 roku. Kadencja obecnego Zarządu FIT zostaje przedłużona do czasu wyboru nowego składu.

Poniżej prezentujemy treść pisma POT:

W związku z trwającą sytuacją pandemiczną wirusa COVID-19, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej informuje, że postanawia przenieść termin organizacji Walnego Zgromadzenia FORUM Informacji Turystycznej z dnia 8 grudnia 2021 r. na II kwartał 2022 r.

Zmiana terminu ma na celu możliwość zorganizowania Walnego Zgromadzenia FIT w trybie stacjonarnym. Organizacja tegorocznej formuły FIT online w dniu 8.12.2021 r. z zachowaniem panelu seminaryjnego, przeprowadzenia głosowania do Zarządu FIT nowej kadencji 2022 r. i panelu szkoleniowego, przy tak licznej grupie uczestników (blisko 400 podmiotów punktów informacji turystycznej w kraju) rokuje niezamierzone sytuacje, które mogą skutkować wydłużonym harmonogramem obrad w trakcie zastosowania platformy streamingowej.

Warunki pandemii COVID-19 nie sprzyjają realnej wymianie doświadczeń zawodowych i podejmowaniu kluczowych inicjatyw, bez osobistego kontaktu wśród środowiska informacji turystycznej, co przedstawia ubiegłoroczna sytuacja – także zorganizowanego WZC FIT w formule online.

Do czasu wyboru nowego Zarządu Forum Informacji Turystycznej zostaje przedłużona kadencja Zarządu FIT kadencji 2019-2021 do I połowy 2022 r.