Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła w Wielkopolsce: pilotażowa edycja

Polska Organizacja Turystyczna stawia na interaktywną edukację turystyczną dzieci i młodzieży i zachęca do odkrywania Polski w towarzystwie najnowocześniejszych rozwiązań cyfrowych. Zapewnia to Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła, które pod koniec listopada zawitało do Wielkopolski.

Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła to projekt, w którym AI, augmented reality i virtual reality, łączą siły z tradycyjnymi metodami edukacji. Na blisko 300 mkw. zgromadzono najnowocześniejsze rozwiązania, aplikacje, gry i zabawy, dzięki którym dzieci mają możliwość wejścia do świata przygody, podróży i odkrywania najpiękniejszych zakątków Polski. Przestrzeń Mobilnego Centrum Edukacji została podzielona na kilka stref z wykorzystaniem aplikacji opartych na augmented reality, stołów multimedialnych, rozwiązań virtual reality z goglami Oculus Quest 2, trenażerami i symulatorami. W przygotowaniu do prawdziwych wypraw dzieciom pomagają zajęcia w strefie realnych doświadczeń, gdzie mogą nauczyć się jak skompletować plecak turystyczny, apteczkę czy jak korzystać ze sprzętu nawigacyjnego. Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży a także ich nauczycieli, rodziców i opiekunów. Multimedialne zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych:

  • klasy 1-3 SP
  • klasy 4-8 SP

W dniach 22-23 listopada Mobilne Centrum Edukacji pojawiło się w Szkole Podstawowej nr 1 w Wągrowcu a w dniach 25-26 listopada w Szkole Podstawowej nr 12 im. Janusza Korczaka w Pile. Tegoroczna edycja jest edycją pilotażową i jest realizowana przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii. W przyszłym roku projekt będzie kontynuowany w kolejnych szkołach.