Cykl szkoleń Forum Turystyki Regionów

Za nami dwudniowy cykl szkoleniowy, zorganizowany przez Forum Turystyki Regionów we współpracy z Wielkopolską Organizacją Turystyczną. Szkolenie dedykowane było dla osób zajmujących się informacją i promocją turystyczną (pracownicy ROT i LOT oraz punktów IT, a także osoby zajmujące się promocją w samorządach) i pokazanie im na praktycznych przykładach jak wykorzystać nowoczesne technologie w promocji oferty turystycznej oraz jak kształtować ofertę dla turystów z niepełnosprawnościami oraz osób starszych.

Podzielony na moduły cykl obejmował dwa bazowe zagadnienia: Vademecum przygotowania oferty i obsługi turysty z niepełnosprawnościami i osób starszych, które zaprezentował  dr Zbigniew Głąbiński – wykładowca Uniwersytetu Szczecińskiego i dyrektor biura Globtour oraz Nowoczesne technologie internetowe w turystyce, przedstawione przez Wojciecha i Bartosza Helińskich z Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Turystyki. Za dobór prelegentów i przygotowanie merytorycznej warstwy szkolenia odpowiedzialne było Forum Turystyki Regionów. My, będąc gospodarzem spotkania zadbaliśmy o odpowiednią oprawę i komfortowe warunki dla uczestników wydarzenia.

 

W programie znalazły się również krótkie prezentacje dotyczące case study z Wielkopolski. Nasze działania związane z turystyką dostępną przedstawił dyrektor Artur Krysztofiak, natomiast przykłady innowacji w promocji turystyki zaprezentował Jacek Cieślewicz.