Zachodnia Wielkopolska na blogu wposzukiwaniu.pl

Od leszczyńskiego ratusza, po wolsztyńską parowozownię i od ciężkiej pracy w dawnym wiatraku po królewskie życie w komnatach zamku w Rydzynie. O tym wszystkim można dowiedzieć się z najnowszego artykułu, który na swoim blogu wposzukiwaniu.pl opublikowała Ewelina Gac, jedna z uczestniczek niedawnej wizyty studyjnej w tej południowo-zachodniej Wielkopolsce.

“Dziś zabiorę Was na zachód województwa wielkopolskiego, do miejsc, które nie są aż tak oczywiste jak Poznań czy Gniezno. Gwarantuję, że nie będziecie się nudzić i przy okazji, nie zgubicie się w tłumie turystów.”

wposzukiwaniu.pl

Spośród miejsc, które znalazły się na trasie naszego press tripu, Ewelinę najbardziej zachwyciły te związane z dawnym rolnictwem i życiem na wsi. Jak sama pisze uwielbia skanseny i podobne miejsca, zatem nic dziwnego że tyle entuzjazmu wzbudził Skansen Budownictwa Ludowego w Wolsztynie i zawsze niezawodne Muzeum Młynarstwa w Osiecznej. Nie znaczy to jednak, że wielokulturowe Leszno, czy bogate wnętrza rydzyńskiego zamku nie zrobiły wrażenia, podobnie z resztą jak ta bardziej aktywna część programu – kajaki w Przemęcie oraz rejs łodzią w Zbąszyniu.

Przeczytaj pełen tekst na blogu wposzukiwaniu.pl

W swoim wpisie Ewelina zapewnia też sporą garść praktycznych informacji, w tym gdzie warto przenocować w okolicy, gdzie zjeść i oczywiście co z kuchni regionalnej koniecznie trzeba spróbować. Po tak entuzjastycznej reakcji możemy śmiało przypuszczać, że to nie ostatnia wizyta Eweliny w Wielkopolsce, podobnie jak nie ostatnia wspólna akcja.