Wielkopolska i Poznań w Le Journal de l’Evasion

Niemal 100 tys. osób odwiedzających co miesiąc jeden z największych portali turystycznych w Belgii – Le Journal de l’Evasion oraz ponad 600 czytelników tytułów prasowych z grupy Sudpresse mogło zapoznać się z atrakcjami Poznania i Wielkopolski. W ramach współpracy pomiędzy Zagranicznym Ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej w Brukseli a Wielkopolską Organizacją Turystyczną i Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną powstały dwa wciągające artykuły na portalu oraz artykuły w najważniejszych lokalnych dziennikach w Walonii.

Poznań i Wielkopolska to na rynku belgijskim nadal mało znane destynacje, mimo że odległość z Brukseli czy Charleroi jest niewiele większa niż do niezwykle popularnej wśród Belgów Normandii. W pierwszym artykule na portalu Le Journal de l’Evasion czytelnicy poznają wszystkie powody, dla których warto odwiedzić stolicę Wielkopolski, a także gdzie wyskoczyć poza miasto – od Wielkopolskiego Parku Narodowego, przez Rogalin po wolsztyńskie parowozy. Drugi z serii artykułów zabierze czytelników na tygodniową wycieczkę po Wielkopolsce – od Sierakowa do Kalisza i od Gniezna do Wolsztyna – dostarczając nie tylko inspiracji ale też praktycznych wskazówek jak zorganizować pobyt.

Zobacz artykuł o Poznaniu i Wielkopolsce w Le Journal de l’Evasion

Zobacz artykuł z propozycją tygodniowej wycieczki po Wielkopolsce

Zobacz artykuł w wydaniu papierowym

Przygotowane we współpracy z nami pomysły na zwiedzanie Wielkopolski i Poznania zostały również rozesłane do tysięcy subskrybentów newsletteru magazynu.

Le Journal de l’Evasion to francuskojęzyczny portal, który zawiera pomysły i wskazówki na wypoczynek w Belgii, Francji lub w innych miejscach w Europie i na świecie. Na stronie można znaleźć reportaże z podróży, przeglądowe artykuły z tippami dla turystów i setki dobrych ofert i miejsc, które zadowolą wszystkie gusta. Zespół portalu składa się z dziennikarzy, których pasją są podróże. Poza serwisem internetowym produkują również programy dla RTBF, a także produkują artykuły podróżnicze dla Le MAXX.