Kraina wiatraków w National Geographic Traveler

Camperem po lądzie i house boatem po wodzie. Od Osiecznej i Wielkopolskiego Szlaku Wiatracznego aż po Pyzdry i Wielką Pętlę Wielkopolski. Na takie zwiedzanie naszego regionu zaprasza czytelników National Geographic Traveler Michał Cessanis w najnowszym wydaniu magazynu (czerwiec 2021). Trasę tę przemierzyliśmy razem z nim, pokazując kilka arcyciekawych zakątków środkowej i południowej Wielkopolski.

W czasach kiedy dostępność hoteli bywa niepewna dom na kołach lub dom na wodzie to nie tylko swoboda wyboru czasu podróży, ale też swoboda przemieszczania się. Dawniej w Wielkopolsce było aż 13 tysięcy wiatraków, z których do dzisiaj ostało się około 135. To i tak całkiem sporo! Nigdzie w Polsce nie ma tez takiego miejsca jak Muzeum Młynarstwa w Osiecznej. Tutaj Michał rozpoczął wizytę w Wielkopolsce. Jednak dzięki wyprawie camperem możliwe było szybkie przemieszczenie się do Bazyliki Świętogórskiej w Gostyniu i dalej do leżących nad Wartą Pyzdr. W tutejszej marinie można było zmienić środek transportu na mieszkalną łódź, idealną na rejs po Wielkiej Pętli Wielkopolski.

Nie będziemy spoilerować całego artykułu. Co Michałowi Cessanisowi najbardziej podobało się w tej części Wielkopolski dowiecie się z artykułu W krainie wiatraków, w czerwcowym numerze magazynu National Geographic Traveler.