Nowa strona Wielkiej Pętli Wielkopolski

Dobiegły prace nad nową stroną internetową Wielkiej Pętli Wielkopolski, która jest już dostępna dla wszystkich użytkowników pod adresem www.wielka-petla.pl. Jeden z wiodących markowych produktów turystycznych Wielkopolski zasługuje na odpowiednią wizytówkę w internecie, a korzystający z Pętli wodniacy na rzetelne i poręczne źródło informacji o szlaku. Serwis został uruchomiony zgodnie z planem, jeszcze przed początkiem sezonu wodnego 2021. Zgodnie z przyjętą strategią, Wielka Pętla Wielkopolski ma stać się szlakiem wodnym popularnym nie tylko dla rejsów łodziami, ale również dla spływów kajakowych.

Wielka Pętla Wielkopolski jest obecna w sieci od kilku lat, przede wszystkim od momentu realizacji przez Wielkopolską Organizację Turystyczną projektu rozwoju szlaku oraz stworzenia jego spójnej marki i strategii promocji w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach WRPO. Wówczas powstała nie tylko strona internetowa, ale również mobilna aplikacja oraz seria materiałów drukowanych. Trendy na rynku, oczekiwania i preferencje turystów jak również warunki na szlaku podlegają ciągłym zmianom – dlatego też zmieniać muszą się dostępne źródła informacji. Nowa strona internetowa jest właśnie odpowiedzią na te wyzwania, a jej przygotowanie poprzedziła dogłębna analiza.

kajaki na wielkiej pętli
łódź czaterjacht na wielkiej pętli wielkopolski

Jednym z najważniejszych współczesnych trendów jest odejście od aplikacji mobilnych, dedykowanych tylko jednej funkcji, na rzecz aplikacji webowych uruchamianych z przeglądarki. Dlatego nasza nowa strona w pełni zastępuje dotychczasową aplikację, integrując jednocześnie elementy typowe dla klasycznego serwisu (dotychczasowa aplikacja została wycofana po upłynięciu okresu trwałości). Centralnym elementem serwisu jest interaktywna mapa Wielkiej Pętli Wielkopolski, funkcjonalna zarówno w trybie desktop jak i mobile. Zastosowana technologia pozwala na szybką i łatwą aktualizację bazy danych. Co więcej, dzięki wykorzystaniu geolokalizacji użytkownik dostaje w pełni funkcjonalny przewodnik po szlaku, dostarczający informacji w czasie rzeczywistym. Jednocześnie postanowiliśmy zrezygnować z elementów zbędnych, jedynie zwiększających poziom skomplikowania serwisu bez dostarczania użytecznych funkcji lub unikatowych treści – takich jak prognoza pogody czy skomplikowany planer wycieczek.

Dodatkowo serwis dostarcza informacji niezbędnych przy planowaniu rejsu lub spływu na Wielkiej Pętli Wielkopolski: lokalizacji i opisu marin i przystani, listy firm oferujących czarter łodzi lub wynajem kajaków, a także wskazówki co ciekawego można zobaczyć i zwiedzić cumując w danym miejscu.