Wielkopolski Piknik Turystyczny

W sobotę, 25 lipca 2020 r. zapraszamy na Plac Wolności w Poznaniu na WIELKOPOLSKI PIKNIK TURYSTYCZNY! Przez cały dzień od godziny 10:00 do 17:00 będziemy czekać na wszystkich zainteresowanych aktywnym spędzeniem lata w Wielkopolsce, poznaniem najciekawszych miejsc naszego regionu oraz zaplanowaniem wycieczki – rowerowej, kajakowej czy pieszej w niedalekiej odległości od Poznania.

Miasteczko rowerowe

W centrum naszego wydarzenia znajdzie się miasteczko rowerowe przygotowane przez Piotra Bielaka, który od 13 lat uprawia akrobatykę rowerową, a swoje niesamowite umiejętności pokazał między innymi w programie Mam Talent. Przez cały dzień będzie można podziwiać pokazy akrobatyczne. Miasteczko rowerowe będzie jednak otwarte dla wszystkich chętnych, a przede wszystkim dla dzieci. To miejsce w którym dzieci i młodzież będą mogły zdobyć i rozwinąć umiejętności poruszania się w ruchu drogowym. Symulacja prawdziwych ulic ze znakami daje możliwość poznania zasad ruchu drogowego i nabycia płynności w poruszaniu się zgodnie z obowiązującymi zasadami.

Atrakcje

Przez cały czas trwania Wielkopolskiego Pikniku Turystycznego będzie można razem z nami zaplanować weekend, lub dłuższy urlop w Wielkopolsce. Pokażemy najciekawsze miejsca do odwiedzenia, podpowiemy jakie szlaki wybrać i zaopatrzymy w zestaw folderów, map i ulotek, które w tym planowaniu pomogą.

Na Placu Wolności towarzyszyć nam będą partnerzy naszej akcji. Razem z nami będą:

  • Wągrowiec – który poczęstuje wszystkich gości rewelacyjną Kawą Cystersko – Pałucką, inspirowaną dawną kuchnią cystersów z Wągrowca
  • Rakoniewice – miasto strażaków, z którym poznacie wyjątkowe Muzeum Pożarnictwo
  • LGD Gościnna Wielkopolska (okolice Gostynia, Kościana i Pępowa)
  • Złotów – który zapozna was z tradycyjnym haftem krajeńskim i atrakcjami jednego z najbardziej zielonych miejsc w Wielkopolsce

Miejsce