Odkryj Wielkopolskę z Autostradą Wielkopolską

Wakacje to czas wyjazdów urlopowych, ale też krótkich eskapad w gronie rodziny czy znajomych. Tegoroczne lato będzie jednak inne, a wielu z nas nie zdecyduje się na dalekie podróże. Autostrada Wielkopolska wraz z partnerami zachęca do wakacyjnego zwiedzania najbliższych okolic w ramach akcji „Odkrywamy Wielkopolskę i Lubuskie”. W każdym tygodniu lipca i sierpnia przedstawi nową propozycję trasy, która pozwoli odkryć piękno dwóch regionów. W sumie osiem tras zaprowadzi turystów do ponad 25 wyjątkowych miejsc.

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa wielu zdecydowało się spędzić wakacje w domu lub niedalekiej okolicy. Mając na uwadze potrzeby Polaków, Autostrada Wielkopolska wraz z partnerami merytorycznymi Wielkopolską Organizacją Turystyczną oraz Visit Zielona Góra przygotowała propozycję ośmiu wakacyjnych tras w ramach akcji „Odkrywamy Wielkopolskę i Lubuskie”.

Trasy zostały zaplanowane w taki sposób, aby szybko i wygodnie móc dojechać w wybrane miejsce i zwiedzić jego atrakcje przedstawione w miniprzewodniku. Do każdego opisu trasy dołączona jest mapka z zaznaczonym kilometrażem i czasem przejazdu. Pamiętając o bezpieczeństwie i podstawowych zasadach reżimu sanitarnego, bez przeszkód można zaplanować atrakcyjny turystycznie dzień lub weekend.

 

 

Wielkopolska to województwo bardzo atrakcyjne turystycznie. Cieszymy się, że możemy wspólnie z Autostradą Wielkopolską SA współtworzyć trasy, które pozwolą odkrywać przepiękne miejsca zlokalizowane w pobliżu autostrady. Przygotowaliśmy cztery bardzo różnorodne trasy, aby każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie: odwiedzimy fascynujące zamki i pałace, wpadniemy do kopalni na spacer kilkaset metrów pod ziemią czy poznamy tajniki wielkopolskiego rzemiosła – mówi Artur Krysztofiak, dyrektor biura Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej.

Patronami medialnymi akcji „Odkrywamy Wielkopolskę i Lubuskie” są Radio Eska oraz „Super Express”, które co tydzień prezentować będą kolejne z zaplanowanych ośmiu tras turystycznych. Kampania informacyjna rozpocznie się 2 lipca i trwać będzie w mediach przez całe wakacje.