Plany wyjazdowe Polaków – badanie POT

Ponad 30% Polaków chce wyjechać na krótki wyjazd jeszcze w maju lub czerwcu, wynika z badań przeprowadzonych wśród turystów na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej.  Jednym z najważniejszych czynników decydujących o wyjeździe będą podwyższone standardy higieniczne.

Podwyższone standardy higieniczne są istotnym czynnikiem dla 82% turystów, a aż 41% uznaje je za bardzo ważne. 30 proc. Polaków w ciągu najbliższych kilku tygodni planuje wyjazd turystyczno-wypoczynkowy z przynajmniej jednym noclegiem. Aż 87 proc. z nich chce podróżować po Polsce – najczęściej w góry (34%), nad morze (27%) lub nad jeziora (16%). Dla turystyki duże znaczenie będzie miało także równoczesne otwarcie niektórych atrakcji turystycznych, w tym muzeów i innych miejsc kultury. Najchętniej turyści skorzystają z noclegu w hotelach (45%) i innych obiektach noclegowych (19%). Polacy nie boją się dalszych podróży – aż 59% badanych jest chętna na wypoczynek w innym regionie (ponad 200 km od miejsca zamieszkania). Wielu chce lepiej poznać także własny region (31%).

Według prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, wyniki pozwalają z optymizmem spojrzeć na perspektywę tegorocznych wakacji i są dobrą prognozą dla branży turystycznej, a pierwsza odrodzi się turystyka krajowa. Polska Organizacja Turystyczna, aby wzmocnić pozytywny przekaz i pomóc Polakom uniknąć zakażenia koronawirusem, 4 maja rozpocznie kampanię promującą bezpieczne podróżowanie po Polsce.

Więcej o badaniach i planowanych działaniach można się dowiedzieć na stronie POT.