Wiosna w Wielkopolsce w magazynie Rynek Turystyczny

Rynek Turystyczny to jeden z wiodących, a zarazem najstarszych magazynów branży turystycznej. Skierowany do profesjonalistów, w tym touroperatorów, hotelarzy, organizatorów eventów jest bez wątpienia pismem opiniotwórczym. Jednym z tematów wydania na luty 2020 jest Wielkopolska, a konkretnie wiosna w Wielkopolsce i liczne możliwości wypoczynku z tym związane.

W powstałym we współpracy z nami artykule przedstawione zostały nie tylko największe atrakcje turystyczne regionu, ale też zaplanowane na sezon wiosenny imprezy oraz sezonowe atrakcje dostępne w tym okresie. Od budzącej się do życia przyrody w Nadwarciańskim Parku Krajobrazowym i Rezerwacie Śnieżycowy Jar, przez wiosenny city break w wielkopolskich miastach, po bogactwo imprez i wydarzeń organizowanych w marcu i kwietniu na Szlaku Piastowskim.

Artykuł przygotowaliśmy z myślą przede wszystkim o przedstawicielach branży turystycznej, dla których może on być inspiracją i wskazówką do zainteresowania się Wielkopolską jako atrakcyjną i oryginalną destynacją turystyczną, którą można zarówno włączyć do oferty objazdowej, jak i wykorzystać potencjał regionu w zakresie organizacji imprez, wydarzeń i konferencji. W sytuacji, kiedy na najpopularniejszych w Polsce kierunkach zaczyna pojawiać się zjawisko overtourismu Wielkopolska ma szansę zaistnieć jako region pierwszego wyboru przy układaniu nowych programów.