Targi Viva Seniorzy

W tym roku po raz kolejny uczestniczyliśmy w wydarzeniu Viva Seniorzy, organizowanym przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Przez dwa dni: 25-26 października cała hala nr 3 na MTP została przeznaczona dla firm i instytucji kierujących swoją ofertę do osób starszych. Wśród wystawców były zarówno biura podróży specjalizujące się w turystyce senioralnej, uniwersytety trzeciego wieku czy sanatoria. Również nasza oferta zostałą przygotowana z myślą o osobach 60+, a głównym celem była promocja turystyki w Wielkopolsce i korzystanie z naszych regionalnych atrakcji.

Nasze pomysły spotkały się z żywym zainteresowaniem, jako że wiele osób i organizacji (jak kluby seniora) szukają pomysłów na ciekawe, ale niewymagające długich przejazdów wycieczki. Dla takiego odbiorcy Wielkopolska jest idealnym wyborem. Co więcej, w tej sytuacji brak gór i uciążliwego ukształtowania terenu działa również na naszą korzyść.

W trakcie targów udało nam się również nawiązać kilka interesujacych kontaktów biznesowych z biurami podróży specjalizującymi się w obsłudze seniorów. Liczymy, że taka współpraca zaowocuje włączeniem Wielkopolski do stałej oferty tych touroperatorów.