Wizyta studyjna Klary Hajek Velinskiej

Od 18 do 21 lipca wspólnie z Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną gościliśmy Klarę Hajek Velinską – czeską blogerkę, autorkę bloga All4Camper oraz administratora strony Kempování a cestování v Polsku. W ciągu czterech dni Klara odwiedziła Leszno i okolice, Poznań, Puszczykowo i Gniezno. Wizyta jest organizowana we współpracy z Instytutem Polskim w Pradze.

W Lesznie spacerowaliśmy śladami Jana Amosa Komensky’ego, wybitnego czeskiego filozofa, nauczyciela i teologa, który spędził tam 30 lat przewodząc wspólnocie Braci Czeskich. W Poznaniu na blogerkę czekały zarówno uroki Starego Miasta i Ostrowa Tumskiego, ale też relaks w Termach Maltańskich. Z kolei Gniezno to nie tylko łącząca Polaków i Czechów historia św. Wojciecha, ale też wciągający Trakt Królewski i gnieźnieńska parowozownia.

Liczymy na dalszą współpracę z Klarą, która zamierza wkrótce uruchomić nowy serwis, poświęcony w całości podróżom po Polsce, która wśród czeskich turystów nadal kojarzona jest głównie z letnimi wyjazdami nad Bałtyk. Kiedy strona wystartuje postaramy zorganizować się kolejną wizytę w Wielkopolsce, tak aby nasz region od samego początku zdobywał zainteresowanie naszych południowych sąsiadów.