100 kart z Wielkopolski

Nareszcie światło dzienne ujrzał nasz najnowszy projekt – 100 kart z największymi atrakcjami turystycznymi Wielkopolski. Dlaczego akurat 100? Setka to liczba magiczna, nie tylko okrągła, ale kojarząca się z czymś kompletnym, a także z czymś dopracowanym – nasze Top100. Można też uznać, że sto kart symbolizuje poniekąd sto lat niepodległości. Z drugiej strony jest to liczba umowna, gdyż ciekawych miejsc w Wielkopolsce jest znacznie więcej.

Karty zostały wydrukowane w formacie przypominającym klasyczne pocztówki, jednak na odwrocie zamiast miejsca na pozdrowienia z wakacji znajduje się krótki opis każdego obiektu oraz poglądowa mapka z jego lokalizacją. Front to oczywiście piękne zdjęcie – jak na dobrą pocztówkę przystało. Każda posiada też oznaczenie kolorystyczne, przyporządkowujące dany obiekt do jednej z czterech grup tematycznych: zielony – atrakcje przyrodnicze, czerwony – atrakcje kulturowe, żółty – Szlak Piastowski, niebieski – wszystkie inne wielkopolskie „must see”.

Karty są dostępne w większości wielkopolskich centrach informacji turystycznej. Na potrzeby ich ekspozycji został zaprojektowany specjalny stojak, który również przekazaliśmy do każdego punktu IT, który został partnerem tego projektu.