Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny 2019 – etap regionalny

Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT corocznie jedno z najważniejszych wydarzeń w polskiej turystyce. Konkurs pozwala docenić i wyróżnić najciekawsze i najszybciej rozwijające się polskie produkty turystyczne, które budują atrakcyjność nie tylko regionów, ale też całego kraju. Konkurs organizowany jest przez Polską Organizację Turystyczną przy współpracy z regionalnymi organizacjami turystycznymi. Wielkopolska Organizacja Turystyczna odpowiada oczywiście za organizację etapu regionalnego w Wielkopolsce.

Etap regionalny

Podczas uroczystej gali, zorganizowanej 17 października w Concordia Design w Poznaniu poznaliśmy tegorocznych laureatów wielkopolskiego etapu Konkursu na Najlepszy Produkt turystyczny – Certyfikat POT. W gali wzięło udział niemal 70 osób, w tym liczni dziennikarze mediów regionalnych i ogólnopolskich.

Trzej zwycięzcy etapu regionalnego wzięli następnie udział w ogólnopolskim finale. Do etapu ogólnopolskiego zgłosiliśmy również naszego kandydata do jeszcze bardziej prestiżowego Złotego Certyfikatu POT. Jest nim Szlak Piastowski, który ze względu na swoją transgraniczność był kandydatem wspólnym z województwem kujawsko-pomorskim.

Decyzją kapituły konkursowej w etapie regionalnym nagrodzone zostały następujące produkty:

  • Miejsce I – Muzeum Pałac w Rogalinie
  • Miejsce II – Dni Twierdzy Poznań
  • Miejsce III – Park Dzieje z Murowanej Gośliny

Dodatkowo kapituła przyznała dwa wyróżnienia – dla Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą oraz dla Laboratorium Wyobraźni, działającego przy Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym UAM.

Dni Twierdzy Poznań walczyły również w ogólnopolskim głosowaniu internetowym, którego zwycięzca otrzyma Certyfikat Internautów.