Promocja na lotnisku Ławica

Port Lotniczy Poznań – Ławica to często pierwsze miejsce, które widzą osoby przylatujące do Poznania i Wielkopolski. Dlatego też wykorzystanie jego potencjału do jeszcze lepszego zaprezentowania atrakcji naszego regionu uznaliśmy całkiem trafiony pomysł.

Na pewno wielu podróżnych będzie tym co zastaną już w hali przylotów. Została ona w pełni obrandowana logo Wielkiej Pętli Wielkopolski. Najbardziej rzucającym się w oczy i charakterystycznym elementem jest podajnik na bagaże, który ucharakteryzowaliśmy na…. barkę turystyczną. Nie zabrakło nawet wylegujących się na jej pokładzie turystów. Celem jest nie tylko pokazanie naszego markowego produktu turystycznego, jakim jest Wielka Pętla Wielkopolski, ale też zachęcić do wyczarterowania łodzi i przeżycia przygody na wodzie.

Inauguracji akcji promocyjnej towarzyszyła konferencja prasowa, zorganizowana 9 sierpnia 2017 r. Podczas konferencji Prezes Portu Lotniczego Poznań-Ławica Mariusz Wiatrowski, Prezes Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej Tomasz Wiktor oraz Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Waldemar Witkowski przecięli wstęgę – w tym wypadku wodniacką linkę. Wydarzenie przyciągnęło dużą grupę dziennikarzy, zarówno z lokalnych jak i ogólnopolskich redakcji. Projekt jest elementem szerszej współpracy pomiędzy Wielkopolską Organizacją Turystyczną oraz Portem Lotniczym Ławica.

Drugim elementem promocji Wielkopolski na poznańskim lotnisku jest totem multimedialny, który prezentuje najciekawsze miejsca w Wielkopolsce. Urządzenie będzie również wykorzystywane do wyświetlania filmów promocyjnych, a także zapowiedzi nadchodzących wydarzeń.