Jesteś tu: Działalność / Wydawnictwa / Kajko i Kokosz na Szlaku Piastowskim

Kajko i Kokosz na Szlaku Piastowskim

W roku 2023 dwóch słynnych słowiańskich wojów – Kajko i Kokosz, bohaterowie legendarnego już komiksu autorstwa Janusza Christy zagościli na Szlaku Piastowskim stając się twarzami i ambasadorami kampanii promocyjnej realizowanej przez Wielkopolską Organizację Turystyczną. Jednym z jej elementów było przygotowanie publikacji skierowanej do najmłodszych odbiorców, tych dla których Kajko i Kokosz są bohaterami dzieciństwa tu i teraz. W toku prac powstały dwa, wzajemnie uzupełniające się wydawnictwa.

kajko i kokosz książeczka dla dzieci

Kajko i Kokosz na Szlaku Piastowskim

Publikacja skierowana do najmłodszych turystów i ich rodziców. Bazując na znanych postaciach komiksowych wojów Kajka i Kokosza przybliża atrakcje Szlaku Piastowskiego zachęcając do odkrycia miejsc związanych z początkami państwa polskiego. Kajko i Kokosz zabiorą czytelników w podróż do dawnych warownych grodów, najstarszych polskich świątyń i klasztorów oraz średniowiecznych ruin i odkryją archeologiczne skarby oraz piastowskie legendy. Książeczka do pobrania z naszej strony, jak również dostępna w wybranych punktach informacji turystycznej w Wielkopolsce.

Kajko i Kokosz na Szlaku Piastowskim: kolorowanka

Kolorowanka jest uzupełnieniem książeczki przedstawiającej Kajka i Kokosza wśród atrakcji Szlaku Piastowskiego. Tym razem to dzieci dostają możliwość wyrażenia swojej kreatywności i pomalowania postaci wraz z otoczeniem w dowolny sposób, przy okazji poznając atrakcyjne miejsca związane z historią początków państwa polskiego. Kolorowanka do pobrania z naszej strony (w wersji przyjaznej do druku), jak również dostępna w wybranych punktach informacji turystycznej w Wielkopolsce.