Czeska Telewizja w Wielkopolsce

Poznań, Gniezno i Rogalin będą bohaterami jednego odcinka programu V karavanu po Polsku, który w tym roku realizuje Czeska Telewizja (Česká Televize, czyli ogólnokrajowy nadawca publiczny). Cały sezon jest poświęcony Polsce i najważniejszym atrakcjom naszego kraju. Ekipa programu jest w trasie już kilka tygodni, w tym czasie dokumentując najciekawsze miejsca większości polskich regionów – poświęcając jednak wyjątkowo dużo uwagi temu, co można odkrywać pomiędzy Sudetami a Bałtykiem.

Produkcja programu to w dużej wynik naszej współpracy z Zagranicznym Ośrodkiem POT w Pradze, jak również sieci kontaktów zdobytych podczas dwóch lat prezentacji Wielkopolski podczas road show w Czechach. Trwającą cztery dni wizytę ekipy telewizyjnej przygotowaliśmy wspólnie z Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną.

W programie znajdą się: miasto Poznań, a w szczególności Ostrów Tumski, Śródka okolice, czyli wszystkie miejsca gdzie ponad tysiąc lat temu mogła przechadzać się księżna Dobrava. W Gnieźnie szukaliśmy śladów św. Wojciecha, o co z resztą nie jest trudno. Ekipę zaskoczyło jednak piękno i tego bardziej współczesnego miasta, najbardziej zaś figura króla Wacława II Czeskiego, stojąca na Trakcie Królewskim. Dla odmiany od czasów piastowskich, w odcinku swoje miejsce mają też pałac w Rogalinie i słynne dęby, jak również… poznański Enea Stadion i piłkarze Lecha Poznań.

Emisja programu przewidziana jest na przyszły rok.