Targi ITB Berlin 2023

Targi ITB w Berlinie to największa impreza branży turystycznej w Europie. W tym roku, po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią, ITB powróciło w wielkim stylu przyciągając 5500 wystawców ze 160 krajów oraz ponad 90 tys. odwiedzających. W tym roku targi zmieniły jednak swój charakter stając się imprezą B2B – miejscem spotkań profesjonalistów. W tym gronie nie zabrakło również nas – z wielkopolską ofertą prezentowaliśmy się i uczestniczyliśmy w licznych spotkaniach na stoisku narodowym przygotowanym przez Polską Organizację Turystyczną.

Tegoroczna edycja ITB miała miejsce w dniach 7 do 9 marca, przy czym wszystkie trzy dni były równo wypełnione spotkaniami, dyskusjami i negocjacjami. Współpraca w ramach polskiego stoiska zapewniła efekt synergii i łączenia ofert w spójny, ponadregionalny przekaz. Do tego doskonała lokalizacja – zaraz obok stoiska Gruzji, kraju partnerskiego tegorocznej edycji. Również ewolucja targów w kierunku imprezy biznesowej, skupiającej zawodowców to pozytywna zmiana, która pozwala na dotarcie z ofertą regionu nie tylko do indywidualnego turysty, ale przede wszystkim do touroperatorów i agentów turystycznych. To też okazja do inspirujących dyskusji i śledzenia najnowszych trendów w światowej turystyce.

Dziękujemy wszystkim naszym członkom, którzy dostarczyli materiały promocyjne, jak również Browarowi Fortuna, który zapewnił regionalne piwo na wieczór branżowy zorganizowany na polskim stoisku dla gości i partnerów biznesowych.

Teraz przed nami rzecz równie ważna jak sam udział w targach – wykorzystanie zdobytych leadów i budowanie sieci współpracy. Pierwsze efekty już wkrótce! Tymczasem zapraszamy to prześledzenia galerii zdjęć z naszego udziału w ITB 2023.