Press trip dla Jerusalem Post

Podczas pierwszego w tym roku press trip w tym roku gościliśmy Marka i Davida, dziennikarzy z działu turystycznego w opiniotwórczym izraelskim dzienniku Jerusalem Post. Wspólnie z nimi odwiedziliśmy Konin, który był osobistym wyborem naszych gości, gdzie zbierali informacje do artykułu i prowadzonego przez siebie podcastu. Wcześniej gruntownie zwiedzili Poznań, a swoją podróż po Polsce zakończyli w Łodzi.

Jeden dzień to to niewiele czasu jak na Konin z okolicami, ale już to pozwoliło pokazać najciekawsze zakątki miasta: od najstarszego znaku drogowego w Europie, przez konińskie jeziora po miejscowe judaica i pamiątki po licznej niegdyś społeczności żydowskiej w Koninie. Zwieńczeniem spaceru po mieście był lunch w restauracji Marina Gaj, gdzie można było spróbować miejscowych klasyków kulinarnych.

Wizytę zorganizowaliśmy wspólnie z ZOPOT w Tel Avivie, Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną i Łódzką Organizacją Turystyczną. Jerusalem Post to jeden z największych dzienników w Izraelu, wydawany po angielsku od 1932 roku.