Press trip dla radia Český Rozhlas

Od wielkokulturowego Leszna, przez wiatraki z Osiecznej, Przemęcki Park Krajobrazowy i wolsztyńskie parowozy, aż do Poznania. Przez cztery dni sierpniowe wspólnie z Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną pomagaliśmy w przygotowaniu cyklu reportaży z Wielkopolski, które będą emitowane w w czeskim radiu publicznym.

Naszym gościem był Pavel Novak, dziennikarz Český Rozhlas i były korespondent radia w Warszawie. Zbierając materiały na potrzeby prowadzonego przez siebie programu odwiedził Wielkopolskę oraz Dolny Śląsk. Wizyta prasowa to kolejny z wielu efektów naszego udziału w Road Show, podczas którego zaprezentowaliśmy nasz region m.in. w Pradze. Nagrany materiał oraz liczne wywiady pozwolą na produkcję audycji, których emisja potrwa aż do końca tego roku.

Spotkanie z Pavlem Novakiem, dobrze znającym polską specyfikę, było także doskonałą okazją aby lepiej poznać czeski rynek turystyczny i zrozumieć potrzeby i preferencje czeskiego klienta. To niezmiernie istotne, jako że jest to rynek bardzo perspektywiczny i taki, na który zdecydowanie należy otworzyć się w kolejnych latach.