Press trip dla wielkopolskich dziennikarzy

Przedstawiciele sześciu lokalnych i regionalnych redakcji wzięli udział w zorganizowanym przez nas press tripie po Wielkopolsce. W ciągu jednodniowego wyjazdu wspólnie odwiedziliśmy Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie, Pałac w Dobrzycy oraz Pyzdry. Mamy nadzieję, że będzie to doskonałe źródło materiałów prasowych do przygotowania artykułów, inspirujących do jesiennego zwiedzania Wielkopolski.

Wiemy, że czasem nawet dla profesjonalistów najbliższa okolica jest pełna miejsc nieznanych i czekających na odkrycie. Dlatego też postanowiliśmy, że w organizowanych przez nas press tripach powinni brać udział nie tylko dziennikarze mediów ogólnopolskich czy zagranicznych, ale także osoby pracujące w regionalnych i lokalnych redakcjach. Mikropodróże, zwiedzanie najbliższej okolicy i krótkie weekendowe wypady to trend, który zostanie z nami na dłużej, a lokalne portale czy prasa mogą w tym przypadku dostarczać swoim czytelnikom nie tylko inspiracji, ale i zestawu praktycznych porad.

Press trip zaowocował już pierwszymi publikacjami – w Radiu Emaus oraz magazynie Przemiany na Szlaku Piastowskim, wkrótce powinny pojawić się kolejne artykuły, między innymi w Głosie Wielkopolskim.