Wielkopolska na Beijing International Tourism Expo

Otwarcie na rynki dalekowschodnie to przyszłość turystyki. Od 5 do 7 września 2020 r. odbywają się w Pekinie organizowane po raz szesnasty targi Beijing International Tourism Expo. W tym roku po raz pierwszy bierze w nich udział Wielkopolska Organizacja Turystyczna. Innowacyjnym rozwiązaniem jest stoisko online, które zorganizuje WOT, co pozwoli na udział w targach nawet w obecnej sytuacji ograniczenia kontaktów społecznych.

Z powodu covid-19 i związanej z nim pandemii na świecie nie odbyło się wiele inicjatyw związanych z promocją turystyki. Ministerstwo Handlu Chin oraz samorząd Pekinu – organizatorzy targów Beijiging International Tourism Expo 2020, chcąc uniknąć podobnego rozwiązania, dla wystawców z zagranicy zorganizowali możliwość uczestniczenia w wydarzeniu w sposób wirtualny. Powstała specjalna platforma, na której po rejestracji i weryfikacji wystawca może stworzyć własne stoisko wraz z pełnym dostępem do konferencji oraz forów odbywających się na targach.

Ważnym elementem udziału WOT w pekińskim evencie jest możliwość nawiązania owocnych relacji z partnerami z całego świata. Platforma wystawowa daje również możliwość umówienia spotkania z każdym z wystawców oraz odbycia go online. Niezależnie od tego czy jest się w Poznaniu, Pekinie czy w Nowym Jorku, dzięki współczesnym możliwościom można nawiązać kontakt i konstruktywną współpracę z partnerami z całego świata. Rozmowy B2B zaplanowano na pierwsze trzy dni targów, natomiast wirtualne stoisko Wielkopolski będzie dostępne przez cały okres trwania wydarzenia. Wśród rozmówców znajdą się przedstawiciele touroperatorów z Chin, Indii, Malezji czy Bahrajnu.


Przebieg rozmów

Sobota, 5 września 2020

Pierwszego dnia rozmów udało się odbyć telekonferencje z przedstawicielami touroperatorów z Indii i Filipin, którzy są zainteresowani włączeniem Polski do oferty swoich biur. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się nie tylko turystyka poznawcza, ale też sektor MICE oraz organizacji wesel, jak również turystyka religijna (łącznie w tych krajach żyje 100 mln wyznawców katolicyzmu). Spotkania online były wyłącznie wstępem do nawiązania współpracy, a wszyscy touroperatorzy otrzymają od nas zarówno pakiety informacji na temat Wielkopolski, jak zakres pomocy jaką możemy zaoferować.