Odkrywaj region z Autostradą Wielkopolską

Przez blisko dwa miesiące trwała akcja promocyjna pod hasłem: Odkrywamy Wielkopolskę i Lubuskie. Autostrada Wielkopolska wraz z partnerami merytorycznymi Wielkopolską Organizacją Turystyczną, Visit Zielona Góra i Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego zachęcali mieszkańców obu regionów do ich zwiedzania, podziwiania i dokumentowania swoich podróży.

Wśród zaproponowanych tras znalazły się najwyższej klasy zabytki, np. w Gnieźnie czy Lądzie nad Wartą, intrygujące, choć mniej znane zakątki jak Września czy Nowy Tomyśl oraz przyjazne i zaciszne miejsca wypoczynkowe, choćby nad jeziorami konińskimi czy w podpoznańskim Puszczykowie. W sumie WOT zaprosił do odwiedzenia ponad 30 obiektów w 22 wielkopolskich miejscowościach.

Trasy

Do pobrania

Szlakiem Mieszka i… lawendy

Szlakiem Wikliny i Chmielu

Szlakiem Wodnych Rozmaitości

Szlakiem Zamków i Pałaców

Konkurs

Każdego tygodnia w lokalnych mediach pojawiała się nowa propozycja weekendowego szlaku w formie mapki ze zdjęciami i opisu atrakcji. Tym działaniom towarzyszyły też citylighty rozmieszczone wzdłuż autostrady oraz konkurs fotograficzny „Waszymi oczami”. Na zakończenie wakacyjnego przedsięwzięcia promującego regiony Radio ESKA przygotowało jeszcze jeden konkurs fotograficzny: https://odkrywamy.eska.pl. Wystarczy do 30 sierpnia zgłosić zdjęcie z własnego wypadu po regionie, by wziąć udział w losowaniu praktycznych nagród.