Tour Salon 2020 – Podsumowanie

Trzy dni intensywnej pracy, tysiące zwiedzających, dziesiątki imprez towarzyszących i jedna nagroda w naszych rękach. Targi Tour Salon 2020 – jedno z czołowych wydarzeń branżowych w Polsce – przeszły do historii! Jak co roku Wielkopolska Organizacja Turystyczna mocno zaznaczyła na nich swoją obecność, zachęcając gości targowych do poznawania i zwiedzania Wielkopolski. Choć w tym roku nasze stoisko było nieco mniejsze niż w latach ubiegłych, to nie wpłynęło to znacząco na liczbę zainteresowanych. Doskonała lokalizacja – tuż naprzeciwko drzwi wejściowych – sprawiła, że trzeciego dnia targów konieczne było uzupełnienie zapasów folderów i materiałów targowych. Oczywiście nie były to tylko publikacje wydawane bezpośrednio przez nas, a swoje miejsce na wielkopolskim stoisku miały foldery i ulotki dostarczone przez naszych członków i partnerów. Warto przypomnieć, że w tym roku ekspozycja materiałów promocyjnych naszych członków była bezpłatna.

Każda praca jest przyjemniejsza, jeśli wykonuje się ją w gronie przyjaciół. Wielkopolska nie była samotna, jako że nasze stoisko dzieliliśmy z Hesją – regionem partnerskim Wielkopolski. Pierwszego dnia targów odwiedził nas Folke Mühlhölzer – CEO Hessen Agentur, który spotkał się m.in. z Jackiem Bogusławskim – Członkiem Zarządu Województwa Wielkopolskiego i Tomaszem Wiktorem – Prezesem WOT.

Róża Regionów w naszych rękach

Podczas targów Tour Salon wręczono nagrody Róża Regionów, przyznawane przez wydawcę magazynu Wiadomości Turystyczne. W tym roku trzecie miejsce w kategorii folder zdobyła wydana przez nas publikacja Kuchnia Wielkopolan dziś i wczoraj, będąca połączeniem przewodnika turystyki kulinarnej i zbioru przepisów, które każdy może przetestować we własnym domu. Kuchnia Wielkopolan dziś i wczoraj cieszyła się też ogromnym zainteresowaniem wśród osób odwiedzających nasze stoisko targowe.

Śladami Marzeń

Równolegle z targami Tour Salon odbywał się Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń, nad którym Prezes WOT objął w tym roku swój patronat. Festiwal to kilkanaście fascynujących relacji z wypraw, liczne warsztaty oraz możliwość bezpośredniego spotkania ze znanymi podróżnikami. Organizatorzy przygotowali na sali 900 miejsc siedzących, ale i to okazało się zbyt mało dla wszystkich chętnych. Na szczęście tuż obok znajdowała się strefa relaksu, w której można było wygodnie rozsiąść się na leżaku i śledzić wystąpienia na ekranie. Tu również nas nie zabrakło – do strefy relaksu dostarczyliśmy obrandowane logo Wielkopolski leżaki, stoliki oraz pufy-kostki.